שנה קשה לפטרוכימיים: סיימה את הרבעון הרביעי בהפסד תפעולי של 208.9 מיליון שקל

סוארי מעריך את שווי בז"ן בכמעט פי 2.5 משווייה בשוק; הסיבה להפסדים - נפילה במחירי חומרי הגלם והמוצרים

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתן שבע

פטרוכימיים שבשליטת דיוויד פדרמן, יעקב גוטשטיין, אלכס פסל, הרוויחה 8 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2008 הודות להכנסות מימון ומס. בסך הכל, מסיימת החברה שנה עגומה עם הפסד של 56.4 מיליון שקל בשנת 2008. את 2007 סיימה החברה עם הפסד של 79.8 מיליון שקל.

ירידה במחירי המכירה במוצרי החברה הובילו את פטרוכימיים לסיים את הרבעון הרביעי עם ירידה של 17% בהכנסות ל-362.2 מיליון שקל. עלייה בהוצאות הקבועות של החברה שנבעו גם בהוצאות הקבועות של החברה הבת שנרכשה דומו ושאוחדה לראשונה ברבעון זה, אבל גם הוצאות פחת הובילו את החברה להפסד גולמי של 201.5 מיליון שקל ברבעון. בעקבות זאת, עברה החברה להפסד תפעולי של 208.9 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי של 82 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2008.

השורה התחתונה של החברה ניצלה הודות להכנסות מימון של 157.7 מיליון שקל כשאר ברבעון הרביעי נרשמה הכנסת מס של 55.8 מיליון שקל. לאור הצניחה במחיר מניית בז"ן בה מחזיקה החברה בכ-15%, שכרה החברה את שירותיו של משרד רו"ח יצחק סוארי שהעריך את שווייה של בז"ן בכ-1.52 מיליארד דולר - מדובר בשווי הגבוה בכמעט פי שלושה משווייה של החברה בשוק.

מחיר זה משקף 3.15 שקלים לבז"ן לעומת מחיר שוק של 95 אגורות למניה, מחיר הסגירה לשנת 2008. כיום עומדת מנית בז"ן על 1.3 שקל לאחר שהשלימה עלייה של כ-37% במהלך שנת 2009. ירידה במחיר מנית בז"ן נזקף לחובת הונה העצמי של החברה, דבר אשר הביא לירידה בהון העצמי שלה. עם קבלת היתר השליטה בבז"ן תירשם ההשקעה בבז"ן בספרי פטרוכימיים על פי שיטת האקוויטי והחברה לא תהיה מושפעת מהשווי הנסחר של בז"ן. בחברה מציינים כי פטרוכימיים ובז"ן ממשיכות לשתף פעולה במטרה לנסות ולהשלים את העסקה למיזוג בז"ן וכאו"ל.

עלות שכרו של מנכ"ל החברה ערן שוורץ הסתכמה ב-3.5 מיליון שקל - 1.2 מיליון שקל מתוכו הוא תשלום על אופציות. עלות שערו של דיוויד פדרמן, יו"ר כאו"ל, עמדה על 1.66 מיליון שקל. עלות שכרו של צ'רלי שפר, מנכ"ל כאו"ל, עמדה על 2.2 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker