חנות למוצרי סחר הוגן נפתחת בתל-אביב

טיפ בשבוע

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

>> המושג סחר הוגן הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות בעולם. פירוש המושג הוא מכירת מוצרים שנוצרו על ידי אוכלוסיות המרוויחות מחיר הוגן עבור תוצרתן, ואינן מנוצלות בשל חולשה כלכלית או מסחרית. בישראל ניתן למצוא בחנויות שונות מוצרי סחר הוגן מהארץ ומהעולם, המופצים על ידי עמותת "פעולה ירוקה" תחת הלוגו סח"ה.

עם המוצרים ניתן למצוא עבודות יד שונות, מוצרי מזון, קוסמטיקה טבעית, תכשיטים וטקסטיל. הכל עשוי עבודת יד מחומרים ידידותיים לסביבה. בניגוד לחנויות אחרות הדורשות עמלה גבוהה, ישלשל המציג לכיסו 70%-80% ממחיר המוצר. רק חלק קטן מהתשלום יועבר לאחזקת החנות.

ב"אחותי" לא מסתירים העדפה מתקנת לנשים מאוכלוסיות חלשות במיוחד. "יוצרת תכשיטים מסביון יכולה לפתוח חנות בעצמה", אומרת קשת. "היא לא זקוקה למינוף שלנו. מטרתנו לאפשר במה לאוכלוסיות יוצרות המתקשות להציג את עצמן לעולם, ולאפשר להן פרנסה ממעשה ידיהן. זה חשוב תמיד, ובעיקר על רקע המשבר".

המושג סחר הוגן אינו מבדיל בין נשים לגברים או בין מוצרים מאפריקה או מישראל. קשת: "עניי עירך קודמים ולכן נמכור קודם את המוצרים הישראלים. בחנות יוצגו גם מוצרי סחר הוגן מהעולם. אני מזמינה גם גברים לפנות אלינו עם מוצריהם בתנאי שהם עומדים בקריטריונים הבסיסיים: היצרן סובל ממצב כלכלי קשה והמוצרים ידידותיים לסביבה ומיוצרים בעבודת יד".

בשלב זה ממומן המיזם החברתי על ידי קרנות שונות, ובעזרת גופים שנרתמו לסייע בהתנדבות. קשת נחושה בדעתה להופכו למיזם כלכלי מצליח, שיעמוד על רגליים עסקיות. "אני מקווה שאנחנו נפרוץ את הדרך וחנויות נוספות לסחר הוגן ייפתחו בעתיד", אומרת קשת.

"אחותי" - חנות סחר הוגן. שלמה המלך 4 תל אביב. פתיחה: 12.6

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker