מעלות הורידה את דירוג איגרות החוב של חברת כנפיים ל-A מינוס בתחזית דירוג שלילית

כנפיים, שבשליטת משפחת בורוביץ', היא בעלת השליטה בחברת אל על; הנימוקים: שחיקה ברמת הנזילות

טל לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טל לוי

חברת דירוג האשראי S&P מעלות הורידה את דירוג האשראי של איגרות החוב מסדרה ג' שהנפיקה חברת בדרגה אחת לרמה של A- עם תחזית דירוג שלילית. כנפיים, שבשליטת משפחת בורוביץ', היא בעלת השליטה בחברת התעופה .

ההרעה ברמת הנזילות של כנפיים נובעת בעיקרה מהירידה החדה בערך אחזקותיה של כנפיים בחברת אל על. הירידה בשווי הבורסאי של מניות אל על הובילה לשחיקה במערך הבטוחות שהעמידה החברה לטובת גופים מלווים. מערך בטוחות זה כולל בעיקר את שיעבוד החזקותיה של כנפיים באל על.

עם זאת, למרות השחיקה במערך הבטוחות, מאמינים במעלות כי רמת הנזילות של החברה הינה סבירה והולמת את רמת הדירוג הנוכחית. זאת, על רקע בחינת המקורות והשימושים הצפויים של החברה, לרבות התזרים החיובי הצפוי מפעילות מגזר הליסינג וכן לנוכח הצעדים שביצעה החברה אשר תרמו לשיפור הגמישות הפיננסית. צעדים אלו כללו בעיקר פירעון מואץ של התחייבות פיננסית, לרבות הסרת השיעבוד על חלק מההחזקות באל על בבדיקת עמידתה (Waiver) (ששימשו לאבטחת ההתחייבות שסולקה), וכן קבלת הסכמת תאגיד בנקאי לדחייה של החברה באמות המידה הפיננסיות עד ליום 1 בדצמבר 2009.

נכון לתום 2008 היו לכנפיים בלבד (ללא אל על) יתרות מזומנים פנויות בהיקף של 28 מיליון דולר אל מול התחייבויות לזמן קצר בהיקף של 45 מיליון דולר. יחד עם התזרים הפנוי הצפוי, המבוסס ברובו על חוזי החכרה חתומים, מכירת מטוסים והיעדר השקעות חדשות מהותיות, במעלות לא צופים בעיות נזילות בחברה בשנה הקרובה. בתרחיש הנזילות מניחים במעלות כי הסבירות לתזרים דיווידנד מאל על הינה נמוכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker