הכנסות מימון דחפו את גאון אחזקות להציג עלייה ברווח ל-12.4 מיליון שקל ברבעון

S&P מעלות הורידה היוםפ את דירוג אג"ח החברה מ-A ל-(A-) והשאירה את דירוג החברה הבת גאון סחר ללא שינוי

יובל מ.
יובל מ.

גאון אחזקות הציגה עלייה בתוצאותיה לרבעון וחתמה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח של 12.4 מיליון שקל לעומת 5.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. העלייה ברווח נבעה בין היתר מהכנסות מימון מניירות ערך ומירידת מדד המחירים לצרכן.

הכנסות החברה ירדו ב-7% ל-237.9 מיליון שקל. הקיטון נבע בין היתר במכירות מגדלי הערבה כתוצאה מירידה במחירי שוק של ירקות, ירידה בביקושים לעשבי תיבול ובעיות שיווק טכניות. החברה רשמה ירידה בהכנסות בתחום האגרו, בעיקר מירידה בהכנסות צינורות המזרח התיכון שירדו ב-25% ל-50.7 מיליון שקל.

הוצאות גאון ירדו ב-7.2%. גאון רשמה הכנסות מימון של כ-5.2 מיליון שקל לעומת הוצאות של כ-5.4 מיליון שקל בזכות ירידת המדד מקיטון בהוצאות מימון מרווחים בתיקי ניירות ערך של החברה.

ההון העצמי של החברה עלה ברבעון ל-156 מיליון שקל לעומת כ-143 מיליון שקל בסוף 2008. לחברה אג"ח בהיקף מונפק של 200 מיליון שקל הנסחרות כיום בתשואה של 9.4%. מניית החברה עלתה מתחילת השנה ב-69%.

לדברי משה גאון, יו"ר קבוצת גאון, "אנו מרוצים מהתוצאות הכספיות המראות על המשך המגמה החיובית בה נמצאת החברה, בין היתר הודות להתמקדות בתחומי עיסוק בעלי פוטנציאל רווחיות גבוה ואופק יציב. בנוסף, צפויה החברה לרשום רווח הון של כ-30 מיליון שקל עם השלמת עסקת המיזוג בין גאון שוקי הון למיטב, המתוכננת לרבעון השני של 2009.

חברת דירוג האשראי, S&P מעלות, הודיעה היום לאחר פרסום הדו"חות על הורדת דירוג האג"ח של חברת גאון אחזקות מ-A ל-(A-) ועל השארת דירוג החברה הבת - גאון סחר - ללא שינוי בדרגת A-. במעלות מסבירים כי הורדת דירוג האג"ח של גאון משקפת בעיקר את העלייה שחלה במנוף הפיננסי של החברה בהשוואה למועד המעקב הקודם, וכן את הערכותיה כי למיתון במשק השפעה שלילית על שווקי הפעילות של חברות בתחום הקמעונאות והסחר, תחום שמהווה כ-36% משווי הפורטפוליו של גאון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker