מנורה מבטחים מצפה ליהנות מהדיווידנדים של דלק גלובל: הפכה לבעלת עניין עם אחזקה של 4.45% בחברה

שווי האחזקה של מנורה בדלק גלובל - 19 מיליון שקל; מניית החברה עלתה אתמול בלונדון ב-10%

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
מיכאל רוכוורגר

פחות מחודש לאחר שחברת הביטוח והפיננסים מגדל סיימה את "הרומן העסקי" עם חברת , כשמכרה לה את החזקותיה (20%) בחברה הבת דלק נדל"ן נכסים מניבים, דיווחה אתמול החברה הנכדה - דלק גלובל ריאל אסטייטס (DGRE) - כי חברת ביטוח ופינססים אחרת - - הפכה לבעלת עניין בה. דלק גלובל, הנסחרת בבורסה המשנית בלונדון - ה-AIM, ציינה כי מנורה מבטחים, המנוהלת על ידי ארי קלמן ונמצאת בשליטת מנחם גורביץ, הגיעה להחזקה של 4.45% בחברה, השווה כיום כ-3.5 מיליון ליש"ט (כ-19 מיליון שקל).

מנורה מבטחים ניצלה את העובדה כי מניית דלק גלובל איבדה מאז תחילת 2008 למעלה מ-70% משוויה והחלה במהלך של רכישת מניות בחודשים האחרונים. כאשר מנורה מבטחים הגיעה להחזקה של למעלה מ-3% בדלק גלובל, הפכה על פי התקנות בלונדון לבעלת עניין בחברה. דלק גלובל אינה מציינת את המחיר הממוצע לפיו נעשו הרכישות של מנורה.

סביר להניח כי במנורה מודעים לכך שדלק גלובל מצויה בעיצומו של תהליך מימוש נכסים ברחבי העולם, בכדי לסייע לדלק נדל"ן לפרוע חוב של 646 מיליון שקל ב-2009. נראה כי המהלך של מנורה מבטחים נובע בעיקר נוכח רצונה להינות מן הדיווידנדים שתחלק דלק גלובל, שהינה בעלת קופת מזומנים של למעלה מ-40 מיליון ליש"ט. דלק גלובל חילקה בתקופה האחרונה היקף דיווידנד המשקף תשואה של כ-12%. מניית דלק גלובל עלתה אתמול בלונדון ב-10%, והחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-79.3 מיליון ליש"ט.

דלק גלובל מכרה לפני כמה שבועות את כל אחזקותיה (75%) בנכס נדל"ן בשטוקהולם בתמורה ל-221 מיליון כתר שוודי (כ-104 מיליון שקל). סכום זה הינו לאחר ניכוי התאמות ושיפורים בנכס בסך של 18 מיליון כתר שוודי, ובתוספת של כ-4 מיליון כתר שוודי בגין קבלת דמי השכירות עבור כל הרבעון הראשון של 2009.

השבוע צפוי להיפתח בבריטניה מכרז, אותו מנהל בנק ההשקעות רוטשילד, למכירת החזקותיהם של דלק נדל"ן (75%) וקבוצת דלק (25%) ב-MSA. חברת MSA היא הבעלים של רשת רואד שף, שמפעילה 29 תחנות שירות לצדי דרכים מרכזיות בבריטניה, כולל 25 תחנות תדלוק, 15 מלונות, מסעדות וחנויות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker