קרן הפנסיה הוותיקה של אגד תשלם ל-1070 גמלאיה כ-500 מיליון שקל

הקרן שבשליטת האוצר תחויב לקלוט את כל קבוצת הגמלאים בגילאי 60-67 באופן רטרואקטיווי - מאוקטובר 2003

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

<<בתום שלוש שנים של מאבק משפטי בין גמלאי אגד לבין קרן הפנסיה הוותיקה של החברה, קבע אתמול בית המשפט העליון כי הקרן תשלם לאגד קרוב ל-500 מיליון שקל, להבטחת זכויות הפנסיה של 1,070 גמלאים. הפסיקה פוגעת קשות במשרד האוצר ובמנכ"לית עמיתים (קרנות הפנסיה הוותיקות), יעל אנדורן, שהחליטה לפני שלוש שנים להפסיק את תשלומי הפנסיה לקבוצת הגמלאים בגילאי 60-67.

אנדורן הודיעה לאגד, באופן חד צדדי, כי החברים בקרן הגמלאות הוותיקה של אגד שיצאו לפנסיה במסגרת פרישה מוקדמת, עוד לפני שהגיעו לגיל 67, לא ייחשבו עוד כגמלאי הקרן הוותיקה. לפיכך, לא יזכו לקבל ממנה את תשלומי הפנסיה עד שימלאו להם 67 שנה.

כתוצאה מהחלטת אנדורן, כל הגמלאים בגילאי 60-67 הפסיקו ליהנות מתנאי הפנסיה הקיימים בקרן הוותיקה. תנאים אלה נחשבים למיטיבים במיוחד, מכיוון שהם מעניקים בין היתר זכות לפנסיה מרבית של 71% מהשכר למי שצברו ותק של 30 שנה (לעומת 60% בפנסיה שמעניקות קרנות הפנסיה החדשות), או 57.5% מהשכר למי שהועסק 25 שנה (לעומת 50% בחדשות).

ארגון גמלאי אגד, בראשות אבי גולדמן, עירער על החלטת אנדורן בפני בית המשפט המחוזי בתל אביב, אך המחוזי תמך בעמדת האוצר ואנדורן. הוא קבע כי אגד תשלם לגמלאים 80% מההפרשות לפנסיה מגיל 60 ועד 67, ואילו הגמלאים "יספגו" 20%. ארגון הגמלאים ואגד עירערו על ההחלטה בפני בית המשפט העליון, באמצעות עוה"ד ארנה לין, אורלי אבן-זהב וחיים ברנזון.

הרכב השופטים אליעזר ריבלין, איילה פרוקצ'יה ויורם דנציגר, הפכו את ההחלטה וחייבו את המדינה לקלוט את כל קבוצת הגמלאים בגילאי 60-67 בקרן הוותיקה, שתקנונה מיטיב עמם. זאת, באופן רטרואקטיווי מאוקטובר 2003 - המועד בו הולאמו הקרנות הוותיקות. העליון חייב את הקרן הוותיקה בתשלום הוצאות המשפט בסך 70 אלף שקל.

מטעמה של אנדורן נמסר כי "קרן הגמלאות הוותיקה של אגד לומדת את פסק הדין ותגיב בשלב מאוחר יותר".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker