בוימלגרין קפיטל מאשרת את הפרסום ב-TheMarker: חשש כי לא תשלם את תמורת האג"ח בסוף אפריל

החברה תפתח במגעים עם מחזיקי החוב, להם היא חייבת 47 מיליון שקל, כדי להגיע להסדר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת בוימלגרין קפיטל, שבשליטת שעיה בוימלגרין, מאשרת הבוקר את הפרסום ב-TheMarker כי קיים חשש שלא תצליח לעמוד בתשלום הקרן והריבית הקרובים בסך של כ-47 מיליון שקל, שאמור להיות משולם בסוף אפריל הקרוב. בעקבות כך החליט דירקטוריון החברה לפתוח במגעים עם מחזיקי האג"ח של החברה בכדי לגבש הסדר בנוגע לחובות החברה, שהיקפם הכולל עומד על כ-400 מיליון שקל.

נחשף ב-TheMarker

בשיא הגאות בשווקים רכשה אזורים בסוף 2006 את השליטה בלגנא הולדינגס (62%) מידי יעקב אנגל תמורת 430 מיליון שקל (ולאחר מכן הגדילה את החזקתה ל-74%) בפרמיה של 54%. נכון לסוף 2007 ההשקעה בלגנא היתה רשומה בספרי אזורים בסך של 400 מיליון שקל.

כיום שווי החזקתה של אזורים בלגנא עומד על כ-30 מיליון שקל בלבד ולאחר שתקבל מחברת ייעוץ הכלכלי גיזה זינגר אבן הערכת שווי עדכנית להחזקותיה בלגנא תבצע הפחתה של למעלה מ-200 מיליון שקל. גם האופציה לגייס אשראי בנקאי ו/או חוץ בנקאי כיום איננה ישימה עבור בוימלגרין כשחלק מהאג"ח של החברות שבשליטתו נסחרות בתשואות זבל של עד 1,000%.

בוימלגרין, שמודע למצבו, מנסה בחודשים האחרונים לגרד כל שקל כדי למצוא כסף, אבל ללא הצלחה. אפילו יצרנית המזומנים העיקרית שלו, חברת אזורים - התייבשה לחלוטין, בעיקר בגלל הצרות של החברה הבת לגנא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום