בוימלגרין יתקשה לפרוע את החוב

המצב של החברה קשה, הקופה ריקה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> בסוף החודש הבא אמורה חברת בוימלגרין קפיטל שבשליטת שעיה בוימלגרין לפרוע חוב של 45 מיליון שקל למחזיקי האג"ח (קרן וריבית). המצב של בוימלגרין קשה - הקופה של החברה ריקה והגירעון שלה בהון העצמי הסתכם בסוף הרבעון השלישי של 2008 ב-34 מיליון שקל. לחברה חוב של 400 מיליון שקל לבעלי האג"ח ועוד 600 מיליון שקל לבנק מזרחי טפחות.

על פי ההערכות, חברת אזורים תבצע מחיקה של מאות מיליוני שקלים בגין רכישת לגנא תמורת כ-400 מיליון שקל. כיום שווה לגנא רק 30 מיליון שקל.

עד כה ייצרה אזורים לבוימלגרין דיווידנדים של 125 מיליון שקל, אך ההפסדים יקשו עליה לחלק עוד. הבעיה שבוימלגרין גם לא מצליח למכור את האחזקות שלו במתחם אסותא וברשת המלונות שלו, שהוערכו יחד בשווי של 150 מיליון שקל.

בוימלגרין קפיטל היתה שלד בורסאי כאשר נרכשה בסוף 2005 על ידי בוימלגרין. מאז הוא הזרים לחברה הלוואות בעלים בהיקף של כ-300 מיליון שקל, שספק רב אם יראה אותן בחזרה.

בשבוע שעבר פורסם ב-TheMarker כי בוימלגרין מחפש משקיע שירכוש ממנו את השליטה בבוימלגרין קפיטל. עסקה כזאת, אם תצא לפועל, תסיים את עידן בוימלגרין בחברה, ותאפשר כניסה של שחקן חדש שיזרים הון ויאפשר לחברה לעמוד בהתחייבויותיה.

מדובר בתרחיש חיובי, אך ספק אם בוימלגרין יצליח לצלוח את מועד התשלום הקרוב בשלום, שכן הזמן דוחק.

ביום שני הודיעה בוימלגרין קפיטל על זימון אסיפת בעלי האג"ח לתחילת אפריל. על סדר יומה יהיה "מתן דיווח בידי החברה על מצב עסקיה ומענה על שאלות המחזיקים". כמו שזה נראה עתה, בוימלגרין ייאלץ להודיע לבאי האסיפה שאין לו מספיק כסף כדי לעמוד בתשלומים הקרובים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום