פריזמה ואקסלנס דוחות למועד לא ידוע את השלמת העסקה למיזוג קרנות הנאמנות

רשות ניירות ערך הודיעה לחברה כי אין בכוונתה להתערב בעסקה

אתי אפללו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אתי אפללו

השלמתה של עסקת מיזוג קרנות הנאמנות בין פריזמה לאקסלנס, שהיתה מתוכננת ל-19 באפריל, נדחית למועד לא ידוע - כך נודע ל-TheMarker.

עוד נודע כי רשות ני"ע - שבדקה אם העסקה מחייבת מנגנון מיוחד של אישורים עקב העניין האישי של בעלי אקסלנס בעסקה - הודיעה לחברה כי לא תתערב באופן שבו אושרה העסקה. רשות ניירות ערך בדקה את אישור עסקת המיזוג בין קרנות הנאמנות של פריזמה לאלה של אקסלנס. הסיבה לכך היתה החשש כי לשני בעלי השליטה באקסלנס, רוני בירם וגיל דויטש, יש עניין אישי באישורה - ולכן היה צורך לאשרה באסיפה הכללית. עם זאת, לאחר בחינה הודיעה הרשות לאקסלנס באחרונה כי לא תתערב בדרך אישור העסקה.

הרשות קיבלה חוות דעת משפטיות לפיהן העסקה אינה יוצרת עניין אישי לבירם ודויטש. ואולם נראה כי מה שחיזק את החלטת רשות ני"ע לא להתערב בדרך שבה אושרה העסקה הוא שבירם, דויטש וחברת הביטוח הפניקס הם בעלי שליטה מתוחכמים ולכל אחד מהם אינטרסים משלו.

בסוף פברואר נחתמה העסקה למכירת קרנות הנאמנות של פריזמה לאקסלנס. העסקה אושרה בדירקטוריון אקסלנס למרות התנגדותם של הדירקטורים מטעם קבוצת דלק - דרור נגל, אהוד שפירא ואייל לפידות.

מאקסלנס נמסר בתגובה: "הפרוצדורות המתחייבות להשלמת העסקה עדיין לא הושלמו, ולהערכתנו השלמת הטיפול תואץ עם החזרה מחופשת החג".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker