בוימלגרין קפיטל היתה צריכה לשלם בסוף אפריל 45 מיליון שקל; המוסדיים דחו מועד התשלום ב-3 חודשים

החוב של בוימלגרין קפיטל לבעלי האג"ח הוא כ-400 מ' ', מתוכו צריכה החברה לפרוע כ-45 מ' ש' השנה

שרית מנחם כרמי
שרית מנחם כרמי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחזיקי אג"ח מסדרה א' של בוימלגרין קפיטל שהגיעו לאסיפת בעלי האג"ח ידעו מה הם צפויים לשמוע: בסוף אפריל אמורה החברה לחלק תשלום קרן וריבית בהיקף 45 מיליון שקל, אולם במארס היא הודיעה כי לא תוכל לעמוד בתשלומים.

מחזיקי האג"ח והנהלת החברה התכנסו בשבוע שעבר כדי לדון באפשרויות נוספות לפריסת החוב באופן שבו תוכל בוימלגרין לעמוד בתשלומים. מההודעה ששיגר נאמן האג"ח, הרמטיק, עולה כי בבוימלגרין הצליחו לשכנע את בעלי האג"ח (סדרה א') לדחות את התשלומים בשלושה חודשים, כלומר לסוף יולי 2009. הנאמן לא דיווח כי ניתן למוסדיים פיצוי כלשהו בעבור דחיית התשלום. עוד נקבע באסיפה גם נקבעה נציגות מחזיקי האג"ח (סדרה א' ו-ג'). בין המוסדיים בנציגות נמצאים ליאור גרינהויז מפסגות וערן גולדרינג מאנליסט. יש לציין כי לפני כ-10 ימים הצהירה פסגות על אימוץ מדיניות באשר להסדרים ודחיית חובות. פסגות היא בית ההשקעות היחיד שפרסם עד כה הצהרה כזו.

בבית ההשקעות הסבירו אתמול, כי "הדחיה הזמנית בתשלום קרן וריבית באחת מסדרות האג"ח נועדה לאפשר הגעה להסדר כולל בכל סדרות האג"ח אותן הנפיקה בוימלגרין, תוך קבלת פיצוי הולם למחזיקים וחיזוק מבנה ההון של החברה".

בסוף מארס, עם הודעת בוימלגרין קפיטל כי לא תוכל לעמוד בתשלומים הקרובים, העריכו בשוק כי החברה תציע שלא לפרוע את מלוא הסכום שהנפיקה, או לחלופין לדחות את תשלומי האג"ח בכמה שנים תמורת הגדלת שיעור הריבית (שהיא כיום כ-7%).

בנוסף העריכו בשוק כי ייתכן שבוימלגרין קפיטל תציע לבעלי האג"ח מניות במלונות שברשותה ובמתחם אסותא בתל אביב תמורת דחיית התשלומים.

החוב של בוימלגרין קפיטל לבעלי האג"ח הוא כ-400 מיליון שקל, מתוכו צריכה החברה לפרוע כ-45 מיליון שקל השנה. ואולם חוץ ממחזיקי האג"ח יש לשעיה בוימלגרין צרות נוספות. בוימלגרין קפיטל חייבת לבנק מזרחי טפחות 600 מיליון שקל, שניתנו לה לפני כשלוש שנים לרכישת אזורים.

בשל הנפילה בשווי מניות השליטה בחברת אזורים, שמשועבדות להלוואת הענק, דרש מזרחי טפחות משעיה בוימלגרין להגדיל את הבטוחות בעשרות מיליוני דולרים. מצבת ההתחייבויות הכבדה והפגיעה הקשה בעסקיו של בוימלגרין הביאו אותו בחודשים האחרונים לתור אחר הכנסת משקיע לבוימלגרין קפיטל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום