בסיטי צופים רבעון לא קל למכתשים אגן: מורידים המלצה ל"החזק - בסיכון גבוה" ומפחיתים את מחיר היעד

בסיטי צופים ירידה של 15% בהכנסות החברה ברבעון ה-2 של 2009

יעל פולק-חלק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל פולק-חלק

גם סיטי מצטרפת הבוקר להערכות כי תוצאותיה של מכתשים אגן צפויות להיפגע בטווח הקרוב וצופים ירידה של 15% בהכנסות החברה ברבעון השני של 2009. בסיטי עוברים מהמלצת "קנייה - בסיכון גבוה", להמלצת "החזק - בסיכון גבוה", ומורידים את מחיר היעד מ-38 שקלים למניה, ל-24 שקלים בלבד (הבוקר עמד מחיר המניה על כ-20.4 שקלים, כאשר בשעה זו היא נסחרת במגמה שלילית).

"חולשת הביקושים שנגרמה בעקבות מזג האוויר תשפיע על רווחיות החברה. תפוקה נמוכה יותר תוביל להגברת הלחץ על מחירי הגרעינים ועשויה ליצור את הפוטנציאל לכך ש-2010 תהיה שנה חזקה. יחד עם זאת, הטווח הקצר עלול להיות מושפע באופן משמעותי מהתנאים המאתגרים הנוכחיים", כותבים בסיטי.

כבר בדו"חות הרבעון הראשון מזהירה מכתשים אגן כי "לנוכח התופעה של הקדמת מכירות ב-2008, עקב עודפי ביקוש, ולנוכח המגמה של לחצי אשראי וקנייה בסמוך למועד השימוש, ייתכנו רבעונים במהלך 2009 שיתאפיינו בירידת מכירות ביחס לרבעון המקביל ב-2008".

לפני כחודש עידכנו בברקליס קפיטל את תחזית הרווח למכתשים אגן, מ-15 סנט למניה ל-11 סנט למניה, ברבעון השני של 2009. בברקליס הסבירו כי הירידה בתחזית נעוצה בעיקר באזהרות הרווח שפירסמו נופארם ומונסנטו, המתחרות של מכתשים אגן. אזהרות הרווח של המתחרות מגיעות בעקבות מכירות חלשות של קוטל העשבים "גלייסופייט", שהוא גם המוצר הנמכר ביותר של מכתשים אגן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker