מנכ"ל גלידות נסטלה של אסם פורש

החברה איבדה נתח שוק של 7.5% מינואר עד אוקטובר 2008. במקום המנכ"ל הפורש יהודי ליפמן ימונה זאב קלימי, לשעבר מנכ"ל טרה

עדי דברת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עדי דברת

>> חילופי תפקידים בצמרת אסם - יהודי ליפמן, מנכ"ל גלידות נסטלה של אסם, פורש מתפקידו ויוחלף על ידי זאב קלימי, לשעבר מנכ"ל טרה וכיום מנהל פרויקטים בחברה המרכזית למשקאות. מקורבים לליפמן מסרו כי בימים אלה הוא שוקל לקבל תפקידים אחרים בקבוצת אסם שהוצעו לו על ידי מנכ"ל אסם ויו"ר גלידות נסטלה, גזי קפלן.

לתפקידו הנוכחי באסם נכנס ליפמן באותו יום עם גזי קפלן, מנכ"ל אסם ויו"ר גלידות נסטלה. כשנכנס לתפקיד עמדה בפני ליפמן המשימה להפוך את החברה לרווחית, לראשונה ב-12 שנות פעילותה בישראל.

במסיבת עיתונאים שקיים לפני כשבעה חודשים מסר ליפמן כי החברה סיימה שנה ראשונה של רווח מאז הקמתה, עם עלייה של 7% בהכנסות, שהסתכמו ב-300 מיליון שקל. את המעבר לרווח הסביר ליפמן בכך שהחברה ויתרה בכוונה על נתחי שוק כדי להבריא. עוד הסביר ליפמן את מעבר החברה לרווח בכניסה לשוק החרדי עם הכשר בד"צ, שהובילה לכך שנסטלה מחזיקה 25% מכלל שוק הגלידות החרדי, ושינוי תמהיל המוצרים: "נפטרנו מכל הסדרות של המוצרים שבהם סבלנו מהפסדים כבדים. צימצמנו כ-28% מהמוצרים, במיוחד בגלידות הביתיות". אחד המוצרים שעליהם ויתרה אסם היה המותג לה-קרמריה.

למרות הצהרתו של ליפמן, החברה המשיכה לאבד נתחי שוק לאורך 2008 - בין ינואר לאוקטובר איבדה נתח שוק של 7.5%, ובחברה דיברו כבר זמן מה על שינויים ארגוניים. גורמים בשוק הסבירו את הירידה הנמשכת בנתחי השוק בהחלטות שיווקיות לא מוצלחות, כמו החלפת האריזות והורדת מותג לה-קרמריה.

קלימי שימש מנכ"ל טרה עד לפני כשנה, אז עזב לפני השקת מותג היוגורט מולר לטובת תפקיד מנכ"ל הרבוע הכחול. את התפקיד עזב במפתיע לאחר כמה חודשים, ואז חזר לחברה המרכזית למשקאות לתפקיד מנהל פרויקטים. ייתכן כי הבחירה של גזי קפלן באיש שטח כקלימי, שהגיע מתחום המכירות, נועדה להתגבר על הבעיה של החברה במרכולים.

מאסם לא התקבלה תגובה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker