יונס ובוימלגרין ייפגשו היום בנוגע לחוב של בוימלגרין קפיטל המסתכם בכ-600 מ' ש'

יתכן כי טפחות מבקשת לבדוק כמה בכוונת בוימלגרין להפריש לסעיף חובות מסופקים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אלי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות, זימן את שעיה בוימלגרין לפגישה עמו שתתקיים היום, כך נודע ל-TheMarker. הפגישה נוגעת לחוב של בוימלגרין קפיטל שמסתכם בכ-600 מיליון שקל. עוד נודע, כי בשבועות האחרונים בדק בנק מזרחי טפחות את הדו"חות והתחזיות של אזורים.

לפני שבועיים דווח כי בוימלגרין העניק לבוימלגרין קפיטל, שדרכה הוא שולט באזורים, 12.5 מיליון שקל. הזרמה זו סייעה לחברה לפרוע תשלום ריבית של כ-12 מיליון שקל למזרחי טפחות בגין הלואוה שלקח מהבנק ב-2006 לצורך מימון רכישת השליטה באזורים (64%) מאי.די.בי תמורת 1.2 מיליארד שקל.

אזורים נסחרת ב-250 מיליון שקל - כ-20% מההון העצמי שלה. בעקבות זאת, בוימלגרין נדרש בידי הבנק להגדיל פי שניים את הערבות לבנק ל-50 מיליון דולר.

האג"ח של בוימלגרין קפיטל עצמה מסדרות א' ו-ג' נסחרות בתשואות זבל של 285% ו-184% בהתאמה, המלמדות על כך שבעלי האג"ח אינם מאמינים שיראו את הכסף מבוימלגרין. באפריל אמור בוימלגרין להחזיר קרן וריבית לבעלי אג"ח א' בהיקף של 42 מיליון שקל.

מבוימלגרין קפיטל נמסר בתגובה: "החברה מאסה בהתייחסויות לידיעות לא נכונות שמקורות אינטרסנטיים מדליפים לתקשורת".

ממזרחי טפחות נמסר: "הפצת ידיעות המשרתות מטרות של אינטרסנטים היא מנהג מגונה שקנה לו פופולריות באחרונה, ואין בכוונתנו לעודדו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker