10 מ' ש' שתרם פויו זבלודוביץ' ללובי פרו ישראלי בלונדון מסייע לסיקור אוהד של פעילות צה"ל בעזה

טמרס נדל"ן של זבלודוביץ' תהפוך בקרוב לשותפה בבריטיש ישראל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

המיליארדר היהודי פויו זבלודוביץ' תרם במהלך השנים 2006-2007 כ-10 מיליון שקל לארגון ביקום (The British Israel Communication and Research Centre) המשמש כלובי הפרו ישראלי מן החזקים ביותר בבריטניה כיום, התומך בסיקור האוהד בתקשורת הבריטית של הפעילות של צה"ל בעזה - כך מדווח עיתון הגרדיאן הבריטי שבשליטת אובסרוור.

לפי גרדיאן, בימים אלה מתנהל בין רשתות התקשורת השונות בבריטניה מאבק לגבי סיקור הפעולות הצבאיות שנעשות בעזה, כשביקום (Bicom) נוטלת חלק פעיל ומוביל בתהליך זה. באובסרוור מציינים כי למרות הפעילות הענפה בתחום זה, בביקום סירבו לפרט על המהלכים האחרונים שביצעו.

ארגון ביקום הוקם בשנת 2001, מעסיק כ-20 עובדים והמטה שלו ממוקם בלונדון בקרבת אוקספורד סטריט. לורנה פיטצסימונס (Lorna Fitzsimons) משמשת כמנכ"ל הארגון. זבלודוביץ' משמש כיו"ר הארגון וכדמות הדומיננטית בו.

לפני כשבועיים סיכמה טמרס נדל"ן שבשליטת זבלודוביץ' עם חברת בריטיש ישראל של ליאו נואי על מיזוגה לתוך בריטיש, תמורת הקצאה לטמרס של 16.6% ממניות בריטיש, מזומנים בסך של 170 מיליון שקל וזכות מינוי דירקטור ויו"ר בבריטיש ישראל.

זבלודוביץ' צפוי לרכוש במהלך שנה מיום השלמת העסקה מניות נוספות של בריטיש ישראל בהיקף מצטבר של עד כ-23.5 מיליון שקל. לפי שווי השוק של החברה כיום מודבר בכ-4% מהחברה. סכום הרכישה, ימומן באמצעות מימון מחדש של נכסי טמרס ולא מההון העצמי. בנוסף לכך מחזיק זבלודוביץ' בכ-16.9% מהון המניות של חברת כנפיים, בעלת השליטה בחברת התעופה אל על.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker