ספינה בשירות צים עזבה את נמל דרבן בדרום אפריקה לאחר שעובדי הנמל סירבו לפרוק סחורה

כך לדברי איגודי העובדים בדרום אפריקה, שהודיעו בשבוע שעבר על חרם על ישראל

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נמרוד הלפרן

קונגרס איגודי העובדים של דרום אפריקה (COSATU) הודיע בסוף השבוע כי אוניה הנמצאת בשירות חברת צים עזבה את נמל דרבן במדינה לאחר שעובדי הנמשל סירבו לפרוק ממנה סחורה. זאת בהמשך להודעת עובדי הנמלים בדרום אפריקה משבוע שעבר כי יפסיקו לפרוק סחורות מאוניות המובילות מוצרים שמקורם בישראל בעקבות מדיניות ישראל כלפי הפלסטינים.

"המאבק האמיץ וההיסטורי של העם הפלסטיני להגדרה עצמית הוא מאבק שאנו תומכים בו", אמר בשבוע שעבר מזכ"ל SATAWU, רנדל האוורד. "זו התרומה שלנו. אם יהיו מוצרים ישראלים באוניות, אנחנו נחרים אותם, פשוטו כמשמעו", אמר.

רנדל הוסיף כי הוא מגנה הן את האלימות של הצד הפלסטיני והן את האלימות הישראלית, וציין כי ההתקפה הישראלית בעזה היתה "לא מידתית בצורה מוגזמת". איגודי העובדים השוו את ממשלת ישראל לשלטון האפרטהייד שהיה בדרום אפריקה, ואמרו כי יתייחסו לאוניות ישראליות באותו האופן שבו התייחסו עובדי נמלים במדינות רבות לאוניות של דרום אפריקה בתקופת האפרטהייד.

בשנה שעברה סירבו עובדי הנמלים בדרום אפריקה לפרוק ספינה שנשאה נשק מסין שהיה מיועד לממשלת זימבבווה, במחאה על השלטון הרודני של נשיא זימבבווה, רוברט מוגאבה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker