יזהר שי, שותף בקרן הון הסיכון קיינן פרטנרס: "דבריה של שלי יחימוביץ על אינטל יגרמו לפיטורים"

יו"ר איגוד תעשיית ההייטק: "סגירת אינטל בירושלים ייצור אפקט דומינו בקרב החברות הרב לאומיות בישראל

פז וייסמן
שתפו בפייסבוק

אהרון מנקובסקי, יו"ר איגוד תעשיית ההייטק, קורא לממשלה לטפל באלימות החרדית בירושלים, אחרת "עלולה להפגע יציבותה של תעשיית ההייטק הישראלית". במכתב ששיגר מנקובסקי אל ראש הממשלה, בינימין נתניהו, שר התמ"ת, בינימין בן אליעזר, יצחק אהרונוביץ', השר לבטחון פנים וניר ברקת, ראש עיריית ירושלים.

"ה-הייטק הישראלי קשור באופן הדוק להייטק העולמי, ללא קשר זה, לתעשיה המקומית אין זכות קיום. למעלה מ-40% ממועסקי ההייטק הישראלי (כ-100 אלף איש באופן ישיר ועקיף) עובדים בחברות גלובאליות".

עוד מוסיף מנקובסקי כי ההתקפות על אינטל בירושלים מהוות סכנה חמורה בשני היבטים עיקריים: "הראשון הוא פגיעה באטרקטיביות של ישראל המגלמת נאורות, סביבת עסקים טובה וכלכלה פתוחה. השני הוא שהאלימות והונדליזם עשויים להביא את הנהלת אינטל העולמית להחליט על סגירת המפעל בירושלים, מהלך שיוביל לפיטורי מאות עובדים המועסקים במפעל. כמו כן סגירת מפעל אינטל בירושלים ימנע את פתיחת המפעל ו/או את מרכז המו"פ הבא של החברה בישראל וייצור אפקט דומינו בקרב שאר החברות הרב לאומיות הפועלות כיום בארץ וכאלו השוקלות להיכנס ולפעול בישראל".

פרט למנקובסקי, גם יזהר שי, שותף בקרן הון הסיכון קיינן פרטנרס, מותח ביקורת על דבריה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ': "יחימוביץ' החלה בפגיעה בענף ההייטק עם תיקון 24 לחוק השכר שקבע תשלום לפי שעות, וכעת היא ממשיכה עם הפגנות החרדים בירושלים. לפי דבריה נראה כי חברת הכנסת יחימוביץ' לא מבינה על מה היא מדברת או שהיא מטעה את הציבור", אומר שי. "בבלוג שלה היא קוראת בגאווה לחילונים לצאת להפגין נגד אינטל מפני שלעובד מגיע לנוח לפחות יום אחד בשבוע. לדעתי היא מטעה את הציבור, שכן היא יודעת היטב שהמפעל עובד 7 ימים ברציפות אבל העובדים עובדים במשמרות. עובד במפעל אינטל בירושלים נותן בין 3-4 משמרות בשבוע ואז יש לו לפחות יומיים או 3 שהם חופש מוחלט, כאשר פעם בשלושה שבועות עובד אכן עובד משמרת שבת. פרט לכך סקרי שביעות הרצון של העובדים מחברות מראים כי אינטל כבר כמה שנים נחשבת לאחת הטובות בישראל, השנה אינטל אף זכתה. אותם עובדים מנוצלים שאין להם ימי מנוחה, בחרו במעסיק שלהם כחברה הטובה ביותר לעבוד בה."

עוד מוסיף שי כי "אינטל לא באה לישראל משיקולים של פילנתרופיה ולא מציונות, הם כאן בגלל סביבת העבודה הנוחה והאטרקטיבית בהשוואה למדינות אחרות. כיום ראשי מדינות ופוליטיקאים מנופפים בגאווה שאינטל נמצאת בישראל, אבל לא נותנים יד כנגד ההתקפות נגד אינטל. הפוליטיקאים צריכים להבין כי אם אינטל יחליטו לעזוב את ישראל, וניתן לעשות זאת, שכן מדובר במפעל ייצור שניתן להעתיקו למקומות זולים יותר כמו סין, ילכו לאיבוד כ-150 מקומות עבודה.ואז יווצר מצב בו לוחמת הזכויות למען העובדים תהיה זו שגררה פיטורים."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker