תעוזה: תשובה הגדיל את החזקותיו בקרן לכ-14% בהשקעה של כ-5.2 מיליון שקל

חברת הניהול של הקרן רכשה 3.1 מיליון מניות בתמורה לכ-9.5 מיליון שקל; משפחת טראמפ הגיעה להחזקה של כ-14% מהמניות; קבוצת תעוזה מחזיקה מעל 20% מהקרן

אלי דניאל
אלי דניאל

מניית קרן ההון סיכון תעוזה ~290023-Q~ מרכזת בימים האחרונים עניין רב, בין היתר בשל חלוקת דיווידנד צפויה בהיקף של 45 מיליון שקל, כשאתמול היה היום הקובע לחלוקה ואילו היום הוא יום האקס.

בעלי העניין בקרן, הגדילו ללא הפסקה את החזקותיהם בקרן מה שהוביל לעלייה משמעותית במחזורי המסחר במניה.

בהתאם, הודיעה היום הקרן כי חברת הניהול שלה, תעוזה ניהול ופיתוח, רכשה אתמול בעסקה מחוץ לבורסה 3.1 מיליון מניות של הקרן, לפי מחיר של 3.05 שקלים למניה (כ-10% מעל מחיר הסגירה של המניה אתמול), ובתמורה כוללת של כ-9.5 מיליון שקל, כך שלאחר העסקה מחזיקה חברת הניהול בכ-9.45% ממניות הקרן.

עם זאת, ל-TheMarker.com נודע כי אמש החליפו ידיים מניות של הקרן בהיקף כספי כולל של 38 מיליון שקל.

עד לפעילות הערה שהתבצעה אתמול, בעלי המניות העיקריים בקרן היו משפחת טראמפ, בעלת השליטה בחברת טרנס אטלנטיק אינווסטמנטס (Transatlantic Investments) שהחזיקה ב-12.77% ממניות הקרן ויצחק תשובה שהחזיק ב-10.82% מהמניות.

במסגרת השינויים בהחזקות שהתבצעו אתמול, העבירה משפחת טראמפ את החזקותיה לחברת G.Y. אינווסטמנטס, אשר מחזיקה כיום בכ-14% ממניות הקרן. כמו כן, יצחק תשובה הגדיל את החזקותיו לכ-14% מהמניות בהשקעה של כ-5.2 מיליון שקל.

בנוסף, קבוצת תעוזה, הכוללת בין היתר את חברת הניהול, אבי קרבס ותאגיד פייצ'ילד, הגיעה להחזקה כוללת של למעלה מ-20% ממניות הקרן.

כמו כן, עד לאתמול החזיקו קרנות הנאמנות של בנק לאומי בכ-13.61% ממניות הקרן, קופות הגמל של בנק לאומי הגיעו להחזקה של כ-6.68% מהמניות ואילו קרנות הנאמנות של בנק הפועלים החזיקו בכ-10.14% ממניות הקרן. ככל הידוע, חלק מהגופים המוסדיים מכרו אתמול מקצת מהחזקותיהם בקרן.

יצוין כי לפני מספר שבועות הודיעה הקרן כי היא מכרה לאפלייד מטיריאלס את יתרת החזקותיה (כ-7% מהמניות) בחברת אורמיר בתמורה ל-1.7 מיליון דולר. תמורה זו, הועברה היום לקופתה של הקרן.

במהלך הרבעון הראשון של שנת 2001 הסתכם הרווח הנקי של הקרן בכ-4.3 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 623 אלף שקל ברבעון המקביל. הכנסות הקרן מדמי ניהול, מימוש החזקות בחברות, השקעות באיגרות חוב ממשלתיות והכנסות ריבית מחברות ופיקדונות, הסתכמו ברבעון הראשון בכ-8 מיליון שקל.

בין החזקותיה הבולטות של הקרן, ניתן למנות החזקה בכ-1.9 מיליון מניות של חברת נובה מכשירי מדידה ~10003403-Q~ שמניותיה נסחרות בבורסת הנאסד"ק. מניות נובה רשומות בספרי הקרן בעלות מתואמת של כ-5.6 מיליון דולר בעוד שמחירן בשוק כיום הוא כ-11.6 מיליון דולר.

כמו כן, לקרן החזקה בכ-28.4% ממניות חברת נ.א.ס.ס., המפתחת ומייצרת מערכות המסייעות לנפגעים, לשחזור תפקודן של חלק מפעולות הידיים (חברות נוספות הנמנות על המשקיעים בנ.א.ס.ס. הן ג'ונסון & ג'ונסון וקונצרן דאו כימיקלים).

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ