עיני לבר-און: תתפטר - האגו הנפוח שלך מונע התקדמות; בר-און: הידיים ידי עיני - והקול - שרגא ברוש

עימות חסר תקדים פרץ אתמול מעל גלי האתר בין יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לבין שר האוצר, רוני בר-און ■ בתוכניתו של רזי ברקאי בגלי צה"ל, יו"ר ההסתדרות האשים את שר האוצר כי "לא מתקדמים בתוכניות בגלל האגו הנפוח שלו" ■ שר האוצר, רוני בר און, עלה אף הוא לשידור ואמר לברקאי בתגובה לדברים: "עיני הוא האיש הכי חזק במפלגת העבודה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אנו לא מתקדמים בתוכניות בגלל האגו הנפוח של רוני בר-און. הוא לא מקשיב, הוא תוקף את ראש הממשלה ושולח את פקידי האוצר להתשתלח בתקשורת". כך אמר הבוקר בראיון ל"מה בוער עם רזי ברקאי" בגל"צ, יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. "אני במקום שר האוצר הייתי מתפטר - אם אתה לא מקבל את עמדת ראש הממשלה עליך להתפטר בצורה מיידית מתפקידך - זה לא מינהל תקין", הוסיף.

לדברי עיני, "שר האוצר שבוי בידי פקידיו ומתחבא מאחוריהם. הפקידים הם אלו שמנהלים את המדינה ולא נבחרי הציבור. הם אומרים במפורש שבנו את התוכנית בצורה שיוכלו למסמס אותה לאחר מכן", אמר עיני.

"בשבוע שעבר התייעצתי עם בכירים במשק ועם אנשי כלכלה לגבי הפיטורים הצפויים, ואילו אני מוצא את עצמי מתעסק ב'איך עוקפים את האגו של שר האוצר'. אם כך, אז בוא נגיד ששר האוצר 'יצא גדול' - הוא 'גיבור ישראל'. במקום זה בואו נדבר על המשבר העתידי".

"התרעתי לפני שנה שיהיו עשרות מפוטרים, ואם לא יעשו מעשה עכשיו יהיו אלפי מפוטרים. הולכת להיות קטסטרופה. הצעתי עשרות הצעות - אני לא רוצה לעשות שביתה. לפי התוכנית שהצענו, המדינה תעמיד הלוואות לעסקים קטנים והבנקים ימנפו אותם. בעלי העסקים מצידם יתחייבו שלא לפטר עובדים אלא שיוציאו אותם לחופשה ללא תשלום. בתקופה זו הביטוח הלאומי ישלם את המשכורות. כבר הצלחנו להשיג הסכם על כך עם עם המעסיקים".

עיני הוסיף כי "צריך פה ממשלה ואין לנו אותה. אני מחר נפגש עם ראש הממשלה ומקווה לקבל ממנו פרטים מדוייקים. אני מקווה שכמו שראש הממשלה ידע להתערב ברשת הביטחון, הוא יידע להתערב גם בתוכניות נוספות. כל ראשי המפלגות צריכים להתאחד ולתת פתרון ללא קשר לפוליטיקה".

בתשובה לשאלתו של ברקאי האם גם עיני לא פועל מתוך מניעים אישיים, השיב עיני כי לו אין אגו. "אני רוצה לפתור את בעיית המפוטרים. כולם פה במערכת בחירות ומתעסקים בפוליטיקה במקום לדאוג למסכנים. אין לי עם מי לדבר. אני מוכן להתפטר מהתפקדותי במפלגת העבודה אם הממשלה תביא פיתרון לעובדים. אני רוצה לטפל באותם אנשים שצריך לטפל בהם".

הידיים ידי עיני - והקול - שרגא ברוש

שר האוצר, רוני בר און, עלה אף הוא לשידור ואמר לברקאי בתגובה לדברי עיני: "אני כבר לא מעט זמן שומע את עופר עיני נרגש, ומדבר מפוזיציה פוליטית. עיני משרת אינטרסים של מפלגת העבודה. בשבוע שעבר לקח את ברוורמן כבן ערובה, ומנע ממנו להעביר תוכנית בשדה הריאלי והפיננסי, תוכנית שהייתה מזרימה מיליארדים של שקלים למשק. הוא עשה זאת מטעמי בחירות נטו. הוא איש פוליטי. עיני הוא האיש הכי חזק במפלגת העבודה".

בר-און הוסיף: "לא מן הנמנע שהוא מנסה להכניס טריז ביני לבין ראש הממשלה. הוא דורש דרישות עבור ציבור שהוא לא מייצג אותו. עיני נסע שבועיים לתאילנד, חזר לארץ, ישב חמש דקות עם הממונה עם התקציבים, והכריז על סכסוך עבודה במשק. הידייים הם ידי עיני - אך הקול הוא קול שרגא ברוש".

אתמול אמר בר-און כי שרגא ברוש הוא בובה של נתניהו, ומומחה בלייצר פאניקה, שכל מטרתה לתמוך בקמפיין הבחירות של נתניהו, גם על חשבון התעשיינים וכלכלת ישראל: "שרגא ברוש הוא בובה של נתניהו"

"אצל עופר עיני ושרגא ברוש המיליארדים רצים בפה - ואילו המדינה נמצאת במצב שבו אין תקציב. אני רואה את הנתונים - הציבור הרבה יותר שקול ומאוזן. אני מקבל עצות מאנשים שמבינים בכלכלה ולא מתעסקים בפוליטיקה.

"ראש הממשלה לא מנטרל אותי - זה זכותו לחשוב אחרת ממה ששר האוצר חושב. הסיכום על רשת הביטחון הוא של כולם ביחד, אנו חלוקים רק על מועד ההפעלה של הרשת. כרגע טרם הגיעה העת להשיק את התוכנית, אנו רוצים לראות איך השוק יגיב אליה.

"אני לא זוכר שעופר עיני כתב את הקוד האתי או ההתנהגותי של הפוליטיקה. עופר עיני רוצה לראות שר אוצר אחר שייבהל ממנו, ייכנע לדרישות שלו, ויאבד את קור הרוח מול ההתלהמות שלו. מצער אותי שעופר איבד את העשתונות - הטענות בעניין האגו הן מופרכות. אני עומד בפני פריימריז ובחירות. אם הייתי רוצה להתנהל בצורה הזו אז יכולתי להיות פופוליסט. המקום היחיד שאליו אני מסתכל זה המשק הישראלי. לא אחזיר את המשק 20 שנה אחורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker