אוסיף דיווחה כי חודשו המגעים למכירת השליטה בחברה

זאת, לאחר שבתחילת השבוע דווח כי אין מגעים קונקרטיים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

איש העסקים ארקדי גאידמק ממשיך להחזיק במתח את המשקיעים בשוק ההון, באשר לסוגיית מכירת השליטה בחברת הנדל"ן אוסיף השקעות. אמש דיווחה אוסיף כי בא כוחו של גאידמק מסר כי חודשו המגעים למכירת השליטה בחברה. גאידמק לא מסר עם מי מתנהלים המגעים ומה הסיכויים להשלמת העסקה. לאחרונה שב גאידמק לשתף פעולה עם רוני מאנה, אשר מסייע לו במכירת אוסיף. בתחילת השבוע דיווחה אוסיף לבורסה, על פי דרישת הרשות לניירות ערך, כי לא מתקיימים מגעים למכירת החברה. גאידמק מקבל הצעות לרכישת חלקו (67%) הנעות מ-200 מיליון שקל ומעלה, כשאת הסכום המדוייק איש אינו יודע.

בנוסף, טרם נפתר העימות בין בנק מזרחי-טפחות לגאידמק באשר לדרישה של הבנק להעמיד לפרעון מיידי את ההלוואה שנטל ביולי 2007, בהיקף של 245 מיליון שקל לרכישת מניות נוספות של אוסיף. אולם בשל צניחת המניות, גאידמק לא עמד בהתניות הפיננסיות שסוכמו בין הצדדים. זאת, למרות שחיזק באחרונה בטחונות להלוואה בהיקף של למעלה מ-100 מיליון שקל.

על פי הערכות בשוק ההון ובמערכת הבנקאית ההלוואה אותה העניק מזרחי-טפחות נושאת ריבית "אטרקטיווית" של כ-14%. בבנק מזרחי-טפחות מעדיפים שלא להתייחס לסוגיית גובה הריבית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker