פרפקט ואלטשולר שחם השלימו את המיזוג ביניהן

המשמעות: פרפקט נותר עם פעילות זניחה. החברה החדשה, שתיקרא "אלטשולר שחם קופות גמל", תנהל 7.2 מיליארד שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> אתמול נורתה יריית הפתיחה בתהליך הכי מדובר בשוק ההון המקומי. רן שחם, מנכ"ל משותף באלטשולר שחם, ויאיר לוינשטין, מנכ"ל משותף בפרפקט שוקי הון, הודיעו על השלמת מהלך המיזוג של פעילות הגמל והפנסיה של שני בתי ההשקעות. החברה החדשה, שתיקרא "אלטשולר שחם קופות גמל", תנהל 7.2 מיליארד שקל ותוחזק על ידי אלטשולר שחם (60%) ופרפקט שוקי הון (40%). אשר דורון, מנכ"ל פעילות הגמל והפנסיה של אלטשולר שחם, מונה למנכ"ל החברה הממוזגת. לוינשטין וניר מלכה, מנכ"ל משותף בפרפקט, יכהנו כיו"רים משותפים.

לפרפקט יש בנוסף גם פעילות ניהול קרנות נאמנות בהיקף זניח, כך שבפועל בית ההשקעות נותר כמעט ללא פעילות. המיזוג נעשה אחרי תקופה שבה באלטשולר שחם חיפשו שותף לפעילות. התכנון הראשוני היה מיזוג עם גוף גדול. בחודשים האחרונים הם התיישבו לשולחן הדיונים עם מגדל שוקי הון ועם פריזמה, אבל המגעים לא הבשילו להסכם. בפריזמה רצו עסקת מניות, בעוד אלטשולר שחם רצו מזומן. התעוררו גם חילוקי דעות באשר לשדרת הניהול החדשה. גם עסקת אלטשולר שחם פרפקט היא עסקת מניות, ולא היו חילופי מזומנים. אולי היה זה החוב הגדול שפריזמה הביאה אתה, מיליארד שקל, שגרם לאלטשולר שחם להתעקש על מזומן.

המהלך הוא צעד חיובי לשני הצדדים, בשל הסכומים הצנועים יחסית שהם מנהלים. אלטשולר שחם מנהל בפעילות הגמל שלו 4.7 מיליארד שקל, ופרפקט מנהל 2.5 מיליארד שקל. מיזוג יעניק להם יתרונות לגודל: פלטפורמות השיווק והתפעול של הגמל יאוחדו, וחברה הממוזגת תוכל ליהנות משולי רווח גבוהים יותר. עם זאת, פעילות גמל של 7.2 מיליארד שקל יכולה עדיין להיחשב לקטנה יחסית, במיוחד לאור ההתקשרויות הרבות למיזוגים בשוק, ולא מן הנמנע שהחברה החדשה תבצע מיזוגים נוספים בעתיד.

כולם מדברים עם כולם

בינתיים עמלים גופי ההשקעות בשוק על עסקות נוספות, אך עדיין לא נחתמו הסכמים. באי.בי.אי מקיימים פגישות עם גורמים שונים בשוק, וגם במגדל ובפאי פיננסים ערכו בחודשים האחרונים פגישות בנושא. בפריזמה החליטו למכור את בית ההשקעות בחלקים, ובימים אלו מתקיים מו"מ בעניין מול גופים שונים. הכוונה היא שקופות הגמל יעברו לפסגות, ושאר הפעילויות - קרנות נאמנות, תעודות סל, ניהול תיקים ופעילות חבר בורסה - ימוזגו עם מיטב וגאון.

במיזוגים הנטווים ישנה תועלת, בעיקר על רקע המצב הקשה בשווקים והרגולציה הלוחצת. ואולם למרות הפגישות הרבות בסיטי של תל אביב, נראה כי הגעה להסכמים סופיים כלל אינה פשוטה. מיזוגי הפעילות הביאו את הגופים השונים לבחון את אפיקי ההשקעה במכשירים הפיננסיים, ולא פעם מתגלית סחורה בעייתית, שבתנאי השוק קשה מאוד להיפטר ממנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker