בריטיש-גז נסוגה מן ההבנות: לא תמכור גז טבעי למגזר הפרטי בישראל

BG הודיעה בסוף השבוע כי תמכור את הגז הטבעי לחברת החשמל או למדינה בלבד

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

מבוכה רבתי במשרדי הממשלה: חברת בריטיש-גז (BG) הודיעה בסוף-השבוע כי לא תסכים לנהל משא ומתן עם לקוחות פרטיים למכירת הגז הטבעי שמול חופי עזה - כך נודע ל-TheMarker. זאת, בניגוד להבנות אליהן הגיעה ממשלת ישראל עם BG רק לפני כחצי שנה, לפיהן תמכור חצי מן הגז שבמאגר לחברת החשמל ותנהל משא ומתן למכירת היתרה מול המגזר העסקי. עמדתה המפתיעה של BG נמסרה במהלך פגישה שקיימו נציג חברת החשמל ונציג המדינה עם ראשי BG בסוף השבוע שעבר בלונדון.

כזכור, לפני שנה נטשה BG את שולחן המשא ומתן מול ישראל באשר למכירת הגז שבשדה "Gaza Marine" שמול חופי עזה. בין היתר, בשל התעקשות משרד האוצר לחייב את BG לרדת למחיר של 4-4.2 דולר ל-MBTU, בעוד BG הסכימה לרדת ל-4.6 דולר ל-MBTU בלבד.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "המשא ומתן עם חברת בריטיש גז הינו נושא רגיש ביותר, וכל התערבות תקשורתית בו עלולה להעמיד מכשולים שאינם הכרח המציאות. לכן, חברת החשמל לא תגיב לשאלה, ומן הדין שהנושא לא יזכה לפרסום בתקשורת, עד שיבשיל".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "המשא-ומתן עם BG מתנהל בהתאם להחלטת ממשלה לפיה הרכישה של הגז תיעשה בחלקה בידי חברת החשמל וחלקה בידי המגזר הפרטי, ואין שום כוונה לסטות מכך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker