אחיינם של האחים עופר הורשע בהדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט

שריה עופר הואשם כי לאחר שנודע לו על החקירה המתנהלת נגדו בחשד לזיוף בהיקף של 16.5 מיליון שקל, פעל עם החוקר הפרטי אביטל למברסקי, כדי לשבש אותה

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע אתמול את איש העסקים שריה עופר, אחיינם של האחים יולי וסמי עופר, בעבירות של הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט. בכך התקבל ערעור המדינה על זיכויו מעבירות אלה.

כדי להתחמק מביצוע התשלומים ולהונות את רשויות המס, נטען, יצר עופר קשר עם נאשם נוסף, שמשון נעמט. נעמט מסר את השוברים לקרוב משפחה שלו, שזייף את שוברי הדואר, כך שנראו כאילו שולמו בדואר. לטענת המכס, עופר שילם לנעמט 30 אלף דולר בעבור מעורבותו בזיוף הטפסים. לפי הנטען, היקף החוב של החברה בגין מוצרי הדלק שרכשה ב-2000-1999 הוא 30 מיליון שקל.

בכתב האישום הנוגע לשיבוש הליכי המשפט הואשם עופר בכך שלאחר שנודע לו על החקירה המתנהלת נגדו בחשד לזיוף, הוא פעל בשיתוף עם החוקר הפרטי אביטל למברסקי, לשעבר ראש מפלג במשטרת חיפה, כדי לשבש את החקירה הפלילית בנוגע לזיוף. לפי האישום, עופר אמר לנעמט שלא להגיע למשרדי המע"מ, כדי שיוכל לתאם עמו עדויות. במקביל, הודיע לחוקרים כי הוא נפל קורבן לגניבת כספי הבלו על ידי נעמט, והוא מעוניין באיתורו.

עופר ולמברסקי, לפי האישום, הטעו את רשויות המס ודיווחו על אדם אחר ככזה החשוד בפרשה. בכל אותה תקופה הסתתר נעמט והיה בקשר טלפוני עם השניים. השניים ניסו להניע אותו מלמסור גרסה שקרית לחוקרי המכס, לפיה הופעל על ידי שותף אחר לעסקים של עופר.

השופטים שאול שוחט, דבורה ברלינר וזאב המר קבעו כי עופר ולמברסקי לא עמדו בנטל להוכיח כי גרסותיהם נכונות, אם אכן נעמט שיקר בעדותו בבימ"ש. התיק הוחזר לבית משפט השלום כדי שיגזור את עונשם של השניים, בעקבות הרשעתם. את המדינה ייצגו עורכי הדין עילית פאלוך ואודי ויסבאום מרשות המסים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker