דדי בורוביץ' משלים את ההשתלטות על כנפיים המחזיקה באל על

מדובר בכ-16.8% ממניותיו בקבוצת כנפיים, לפי שווי של 145 מיליון דולר לקבוצה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סוף עידן באל על: יו"ר אל על, פרופ' ישראל (איזי) בורוביץ', צפוי להשלים היום את מכירת מניותיו בקבוצת כנפיים, בעלת השליטה בחברת התעופה, לאחיו התאום דדי בורוביץ'. מדובר בכ-16.8% ממניותיו בקבוצת כנפיים, לפי שווי של 145 מיליון דולר לקבוצה.

דדי בורוביץ' דיווח ב-27 במאי כי הודיע בכתב ובהסכמה על מימוש האופציה לרכישת כל המניות בכנפיים. עוד הסכימו אז האחים כי עסקת הרכישה תיחתם ותושלם עד 31 באוגוסט השנה - חודש אחד לאחר מועד ההשלמה המקורי.

מימוש האופציה יגדיל את אחזקותיו של דדי בורוביץ' ל-32% ממניותיה של כנפיים, שמחזיקה ב-39% מאל על. עם מימוש האופציה צפוי איזי בורוביץ' לסיים את תפקידו בכנפיים ובאל על. כנפיים, שבשליטת משפחת בורוביץ', רכשה את השליטה באל על בהליך מדורג - החל ביוני 2003, כשישראל מכרה את גרעין השליטה, ועד לדצמבר 2004. ההשקעה הכוללת של המשפחה הגיעה ל-67.6 מיליון דולר.

במארס 2007 החלה מאבק שליטה בכנפיים. איש העסקים פויו זבלודוביץ' רכש אז 7.9% ממניות כנפיים מידי אבשלום נוריאל. משפחת בורוביץ', מצדה, חיזקה את אחזקותיה בחברה כשרכשה ביוני 2007 מחברת כור 4.2% ממניות כנפיים ומכרה אותן לעו"ד יהודה לוי ולאיש העסקים אפי ארזי, לשעבר ממייסדי סאיטקס ומקימי אפי. השניים צורפו לגרעין השליטה בחברה, שכולל את דדי בורוביץ'; אשתו, תמי בורוביץ'; סופי קימרלינג; דפנה ארנון וכרמל אילין, ילדיו של עו"ד יגאל ארנון; וסאקי ארנון, גרושתו של יגאל ארנון, המחזיקה ב-6% מהחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker