סאטקום מערכות רוצה למחוק את גילת סאטקום מהמסחר בלונדון: הגישה הצעת רכש של 10% ממניותיה תמורת 11 מ' ש'

גילת דיווחה היום על רווח נקי של 956 אלף ליש"ט ברבעון הראשון של השנה

יובל מ.
יובל מ.

סאטקום מערכות, שבשליטת קבוצת יורוקום, פירסמה היום הצעת רכש לקניית המניות המוחזקות על ידי הציבור של חברת גילת סאטקום, הנסחרת בבורסת AIM בלונדון. סאטקום מערכות, המחזיקה בכ-90% מגילת סאטקום, הציעה לרכוש את המניות הנותרות תמורת כ-11 מיליון שקל. מניות סאטקום נסחרות בבורסת ה-AIM בלונדון. אם תתבצע הרכישה, יימחקו מניות החברה הבת מהמסחר בלונדון.

הצעת הרכש מתבצעת לפי שווי חברה של 14.86 מיליון ליש"ט (כ-107 מיליון שקל), כאשר גילת סאטקום הונפקה בבורסת לונדון ב-2005 לפי שווי חברה של 38 מיליון דולר (אחרי הכסף) - כ-171 מיליון שקל.

גילת סאטקום עוסקת במתן שירותי תקשורת מקומית ובינלאומית המבוססת בעיקר על תקשורת לוויינית.

היום פירסמה החברה את דו"חותיה לרבעון הראשון של השנה, כאשר הרווח הנקי הסתכם ב-956 אלף ליש"ט (כ-6.47 מיליון שקל) לעומת 885 אלף ליש"ט ברבעון הרביעי של 2007, ולעומת הפסד של 704 אלף ליש"ט ברבעון הראשון של 2007. הכנסות החברה ברבעון הראשון של השנה היו 13 מיליון ליש"טלעומת 8.7 ברבעון המקביל אשתקד.

עמיקם שורר, מנכ"ל סאטקום מערכות וסמנכ"ל בכיר לפיתוח עסקי בקבוצת יורוקום, אמר היום: "הצעת הרכש נועדה לפשט את מבנה הקבוצה ולסייע בתהליך ייצור הערך עבור בעלי המניות של סאטקום מערכות. במבנה האחזקות הנוכחי, שבו קיימות שתי חברות ציבוריות, כשהאחת מוחזקת על ידי השנייה, נוצר מצב בלתי רצוי הפוגע בשווייה של סאטקום ובבעלי מניותיה".

אם תתבצע המחיקה, היא תצטרף לחברות ישראליות נוספות שמחקו באחרונה את המסחר במניותיהן בלונדון. חברת חברת בדיקות התוכנה טסקום פועלת לביטול הרישום הכפול בבורסת AIM וחברת גולד פרוסט של ארקדי גאידמק, הודיעה לפני כשבוע כי היא צפויה להימחק מהמסחר בעוד כחודש ולחזור לסטטוס של חברה פרטית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker