ריט 1 רוכשת נכסים של תדביק בכרמיאל ושדרות בכ-70 מיליון שקל

לאחר המכירה, הנכסים יושכרו לתדביק ל-12 שנה (עסקת sell & lease back), עם שתי אופציות להארכה של 5 שנים בכל פעם

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נכס של ריט 1
נכס של ריט 1

קרן ההשקעות בנדל"ן מניב ריט 1 רוכשת שני נכסים של קבוצת תדביק, הממוקמים באיזור התעשייה תרדיון, סמוך לכרמיאל, ובאיזור התעשייה בשדרות, בתמורה ל-71 מיליון שקל - כך נודע ל–TheMarker.

הנכס באיזור התעשייה תרדיון משתרע על כ-13 אלף מ"ר, על קרקע של כ-27 דונם, והנכס בשדרות כולל 11.5 אלף מ"ר, על קרקע בת 21.5 דונם. הנכסים בתרדיון ובשדרות, מאוכלסים כיום במלואם על-ידי חברות מקבוצת תדביק, ומשמשים לפעילות ייצור ואחסנה. מדובר במבנים רב-שימושיים, המסוגלים לשמש שוכרים שונים. בכוונת ריט 1 להמשיך ולהפעיל את הנכסים כנכסים מניבים.

לאחר המכירה, הנכסים יושכרו לתדביק ל-12 שנה (עסקת sell & lease back), עם שתי  אופציות להארכה של 5 שנים בכל פעם. בשש השנים הראשונות (תקופת השכירות הראשונה), הההכנסות התפעוליות נטו (NOI) יניבו לריט 1 תשואה של כ-7.5% בשנה. לפי ההסכם שנחתם, גובה השכירות יעלה ב-5% החל בשנת השכירות השביעית , וכן בכל אחת מתקופות האופציה הנוספות להארכת ההסכם.

תדביק, שבשליטת משפחת דרורי, עוסקת בייצור ושיווק אריזות גמישות ועיטורים לאריזות המשמשות למוצרים המיוצרים ומשווקים בענפי המזון, הקוסמטיקה, הפרמצבטיקה והטואלטיקה; וכן מכונות למדבקות ולסימון אריזות. לחברה - המגלגלת מחזור שנתי של כ-750 מיליון שקל – מפעלים באזור התעשייה תרדיון שבגליל, בשדרות ובקיבוץ נגבה שבנגב, באזור התעשייה בפתח תקוה ובמדינת ניו ג'רסי שבארה"ב. החברה נמחקה מהמסחר בתל אביב ב–2013.

ריט, שהיא קרן הריט הראשונה שהוקמה בישראל, מאפשרת למשקיעים להיחשף לנדל"ן מניב תוך חלוקת מרבית התזרים כדיווידנד. ממועד הקמתה רכשה הקרן 34 נכסים מניבים בשטח של 453 אלף מ"ר ובשווי של 4 מיליארד שקל. הקרן, שנסחרת בשווי של 2.5 מיליארד שקל אחרי שעלתה ב–46% ב–12 החודשים האחרונים, הרוויחה 292 מיליון שקל בינואר־ספטמבר 2017, לעומת רווח של 115 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב–2016.

מדובר בעסקה השנייה של ריט 1 החודש, כאשר בעסקה הקודמת רכשה 50% מבית רוגובין-ריט 1 בהרצליה, בעלות של כ-108 מיליון שקל. בית רוגובין-ריט 1 הוא  מבנה משרדים ומסחר בן 5 קומות, בשטח כולל של כ-17 אלף מ"ר בתוספת חניון תת קרקעי. הנכס מייצר כיום, ב-80% תפוסה, NOI  בקצב שנתי של כ-9.1 מיליון שקל. בתפוסה מלאה צפוי הנכס להניב NOI של כ-11 מיליון שקל בשנה, בתשואה של כ-9.1%.

שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1, מסר: "מדובר בעסקה שנייה אותה אנו חותמים החודש. העסקה עם תדביק מרחיבה את מגוון  הנכסים שלנו הן באופי וסוג הנכסים  והן בפיזור הגיאוגרפי שלהם ברחבי ישראל."

גילי דרורי, מנכ"ל קבוצת תדביק: "בעלי השליטה בקבוצת תדביק מברכים על העסקה עם חברת ריט 1. העסקה ממשיכה תהליך שעוברת קבוצת תדביק בשנה האחרונה שבבסיסו התייעלות והתמקדות בעסקי הליבה תוך חיזוק ההון העצמי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker