ממשבר פיננסי למוניציפאלי? סיעת מרצ דורשת מרון חולדאי לדווח על חשיפתה של עיריית ת"א למשבר העולמי

המכתב מעלה תהיות בנוגע להשקעות העירייה בנכסים הקשורים למשבר ולתעשיית הפיננסים

רותם סלע
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סיעת מרצ פנתה היום במכתב פתוח לעיריית תל אביב-יפו בבקשה לבדוק מהי חשיפתה של בירת הפיננסים של ישראל למשבר הכלכלי העולמי. "כבירה הפיננסית של ישראל, תל אביב-יפו חשופה במיוחד להשלכות משבר האשראי העולמי. כפי שהעיר נהנתה בשנים האחרונות מפריחה כלכלית אדירה, כתוצאה מהתרחבות התעשייה הפיננסית ומשגשוג שוק הנדל"ן, כך צפוי כי היא ותושביה יהיו מהראשונים בישראל להיפגע כתוצאה מהתכווצותם", כותבת מיטל להבי ראש הסיעה בתל אביב ומבקשת לקבל מידע על חשיפת העיר למשבר והשלכותיו.

"מה היו הכנסות העיריה ב-2007 מתעשיית השירותים הפיננסים? בכמה מוערכות ההכנסות ממגזר זה בתקציב 2009? האם הוערכה הפגיעה הצפויה במגזר זה? האם הוערכה הפגיעה המשנית בעסקים נוספים כתוצאה מהתכווצותו?", שואלת להבי.

המכתב של להבי נשלח לא רק על רקע המשבר, אלא גם על רקע קולות דומים העולים בארה"ב ככלל ובניו יורק בפרט, בנוגע להשפעת המשבר הפיננסי על הכנסות המערכת המוניצפלית. בספטמבר הודיע מייקל בלומברג על קיצוץ מתוכנן של 1.5 מיליארד דולר.

להבי מעלה תהיות בנוגע להערכות תקציב 2009 למשבר ולפגיעה צפויה בשירותיים של תושבי העיר לנוכח המשבר הפוגע מלבד תעשיית הפיננסים, "בתעשיות נוספות דוגמת ההיי-טק, בו מועסקים רבים מתושבי העיר".

תהיה נוספת מעלה להב בנוגע להרכב תיק הנכסים של העירייה,"האם העירייה, שנהנתה בשנים האחרונות מתזרים מזומנים יציב ומתקציב מאוזן, מושקעת בנכסים פיננסים, בארץ ובעולם, שערכם נפגע או שצפוי להיפגע?", מסכמת להב המבקשת תשובה מהירה לשאילתות במכתב לאור מה שהיא מגדירה כחרדה המתפשטת בציבור.

לשאלת TheMarker טוענת עיריית תל אביב-יפו כי החשיפה של יתרת המזומנים של עירייה למשבר הפיננסי נמוכה מאוד. העירייה משקיעה את המזומנים שלה, המשתנים מעת לעת בהתאם לביצוע תוכנית העבודה שלה, בהתאם להנחיות משרד הפנים, בצורה השמרנית ביותר, קרי אג"ח ממשלתי, טפ"סים וכיוצ"ב במוסדות בנקאיים ישראלים בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker