עימות חריף בין בר-און לאולמרט בישיבת הממשלה: בר-און: "אתה לא מנהל את האוצר"; אולמרט: "אני קובע"

מוקדם יותר היום (ראשון) אישרה הממשלה את תוכנית רשת הביטחון לחיסכון הפנסיוני שתופעל באופן מיידי ■ בעד התוכנית הצביעו 20 שרים, אולם שר האוצר, רוני בר און הצביע נגד, כיוון שהתנגד להחלה מיידית של התוכנית.

ברק רביד - צרובה
ברק רביד

עימות חריף פרץ בישיבת הממשלה בצהרים בין שר האוצר, רוני בר-און, לבין ראש הממשלה, אהוד אולמרט. העימות פרץ במהלך דיון על היוזמה של שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, להכריז על הנגב והערבה כאיזור בעל עדיפות לאומית לאנרגיות מתחדשות. משרד האוצר מתנגד להצעה בשל לוח הזמנים הנדרש ליישומה. בישיבה פרץ ויכוח בין שר האוצר לשר התשתיות בנוגע להצגת התוכנית. בר-און טען כי לא יוכל להציג אותה היום.

מוקדם יותר היום (ראשון) אישרה הממשלה את תוכנית רשת הביטחון לחיסכון הפנסיוני שתופעל באופן מיידי. בעד התוכנית הצביעו 20 שרים, אולם שר האוצר, רוני בר און הצביע נגד, כיוון שהתנגד להחלה מיידית של התוכנית.

בפתח הישיבה אמר אולמרט כי הממשלה מעוניינת לתת הגנה לחוסכים הפנסיונים ולצמצם הוצאות בלתי חיוניות שיעמידו את הממשלה בקשיים. לדבריו, האוצר לא הנגד לתוכנית ההגנה על החוסכים, אלא למועד החלתה של התוכנית. אולמרט הוסיך כיח הצעדים נעשים בתיאום מלא בין משרדו לבין משרד האוצר. "הדאגה שלנו הוא החוסך הקטן", אמר.

בשבוע שעבר הודיע אולמרט על החלתטו כי תינתן הגנה על החיסכון הפנסיוני לאזרחי ישראל מגיל 57 וכי התכנית החדשה תופעל באופן מיידי. "אני חשבתי שיש להטיל על צוות מקצועי משותף להכין את ההגנה הפנסיונית הנכונה, שתפקידה בסופו של דבר להגן על אזרחי מדינת ישראל, אלה שבמשך שנים רבות עסקו בחסכון", הבהיר ראש הממשלה. "זה היה הכסף שיעדו לשנות הפרישה שלהם ואנו לא יכולים להפקיר אותם", הוסיף.

שר האוצר בר-און אמר כי "הלך הרוח הציבורי ובעיקר פסיכולוגיית ההמונים שהושפעו לא מעט מהעובדה שאנו מצויים בתקופה פוליטית סוערת ובתקופת בחירות הביאו את האוצר לגבש פתרון בדמות רשת הביטחון". לדבריו, תוכנית ההאצה מהווה מרכיב מרכזי בפתרון "כיוון שהיא מקדמת פרויקטים ריאליים והיא באה לפתור בעיות שעלולות לצוץ בתחום האשראי לחברות".

רשת הביטחון של סלאח שבתי

באוצר מקווים שהרשת לא תופעל לעולם

מחר תדון בתוכנית ועדת הכספים של הכנסת, אך טרם הועברו אליה ממשרד האוצר פרטים לגביה. הוועדה אמורה לדון גם בתוכנית ההאצה של משרד האוצר. חברת הוועדה, ח"כ אורית נוקד (עבודה), קבלה בפנייה לשר האוצר על כך שטרם העביר לוועדה חומר כתוב בעניין רשת הביטחון. "תמוה בעיני שחברי הכנסת נאלצים ללמוד על התוכנית מאמצעי התקשורת", כתבה, "אם בר און רוצה חברי הכנסת יתמכו בתוכנית, מן הראוי שיעבירה קודם לוועדה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker