אנטר מסבירה למה ויתרה לגאידמק על מלוא הפיצוי: התביעה היתה נמשכת שנים ולא בטוח שהיינו זוכים בסכום כה גדול

אנטר מקבלת בפועל "פיצוי" של 3 מיליון דולר לעומת פיצוי נטו של כ-7 מיליון דולר; מסבירה כי "הדיון המתמשך בטענות גאידמק צפוי להיות מלווה בכיסוי תקשורתי נרחב ועלול היה לגרום לחברה נזק ממשמעותי שקשה לכמת אותו"

טל לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעל השליטה בחברת אנטר, עמית ברגר, מסביר הבוקר בהודעה לבורסה מדוע ויתר למעשה לארקדי גאידמק על מלוא סכום הפיצוי בגין ביטול עסקת רכישת טיב טעם.

אולם בסופו של דבר הגיעו הצדדים להסכם עם ביטולה של העיסקה כי גאידמק ישלם רק 30 מיליון שקל לאנטר ובתמורה יוקצו לו 10% ממניות החברה. מתוך הסכום האמור, 8 מיליון שקל (כ-2 מיליון דולר) יועברו לקובי טריביטיש - מבעלי השליטה בטיב טעם - ואילו אנטר תוותר עם 22 מיליון שקל - 5.4 מיליון דולר שיוזרמו לחברה בתמורה למניות. לפי שוויה של אנטר בפועל ה"פיצוי" שיישאר לחברה הוא כ-3 מיליון דולר, שכן כ-2.4 מיליון דולר מגלמות את שווי המניות שהוקצו לגאידמק.

על פי ההסכם המקורי, כאמור הייתה החברה אמורה לקבל 10 מיליון דולר, לאחר מס מדובר על תשלום נטו של 7.5 מיליון דולר. כלומר בפועל ה"הפסד" של החברה מהויתור על מלוא סכום הפיצוי עומד על כ-3.5 מיליון דולר. סכום לא מבוטל.

ואולם, ההודעה של אנטר מלאת טענות קשות כלפי גאידמק. כך למשל, כותבים באנטר כי "כדי לנסות ולבסס את טענתו, הרוכש לא יהסס להעלות טענות, שאף שהחברה מאמינה שהינן מופרכות ושהיא דוחה אותן מכל וכל, הדיון המתמשך בהן צפוי להיות מלווה בכיסוי תקשורתי נרחב ועלול היה לגרום לחברה נזק ממשמעותי שקשה לכמת אותו". באנטר מדגישים כי פעילות החברות הבנות (ובכלל זה טיב טעם) מבוססת ברובה על מתן שירותים ומוצרים לציבור רחב של צרכנים אשר רגיש מטבעו לפרסומים בתקשורת.

טענה שנייה שמעלים באנטר היא כי החברה מאמינה שיש לה עילת תביעה מוצקה אולם בית המשפט ידרש לבדוק האם פיצוי בגובה 20% מסך העסקה הוא פיצוי סביר וכי "סביר להניח כי הדיון יארך מספר שנים עד לקבלת פסק דין סופי".

טענה שלישית היא שמאבק משפטי הוא ממושך ויקר ומצריך תשומות ניהוליות ניכרות ובמשך כל תקופת ההתנהלות (מספר שנים) היה מהווה נטל על החברה שעלול היה לפגוע בהתנהלותה והתקשרויותיה העסקיות עם גורמים שונים.

כלומר, בשורה התחתונה הסכימה אנטר לותר על סכום לא קטן של כסף והעדיפה לקבל סכום של 3 מיליון דולר ביד, על פני התנהלות משפטית ארוכה, יקרה ומתישה, שסופה לא ברור - גם במחיר של הקצאת 10% מהחברה. נציין כי משפטנים רבים טענו בימים האחרונים כי הסיכויים שבית המשפט יאשר תשלום קנס של 20 מיליון דולר (20% מגובה העיסקה) בגין ביטולה של עיסקה אחרי שבוע - נמוכים מאוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker