לקראת כניסתו של ארקדי גאידמק לאנטר הולדינגס: עמית ברגר מבצר את שליטתו בחברה ועולה לאחזקה של 52.8%

הרכישה בוצעה ללא העברת כסף והיא מטרפדת כל ניסיון אפשרי להשתלט על אנטר הולדינגס

טל לוי
שתפו בפייסבוק

רק שבוע עבר מאז התפוצצה עסקת רכישת טיב טעם בעקבותה הפך ארקדי גאידמק לשותף בחברת אנטר - וכבר ממהר בעל השליטה, עמית ברגר, לבצר את אחזקתו בחברה.

טיב טעם

והנה, יומיים בלבד לאחר כניסתו של גאידמק לאנטר, ממהר עמית ברגר המחזיק ב-45% באנטר, לבצר את שליטתו בחברה: ברגר רכש הלילה 7.81% נוספים מאנטר וכעת הוא מחזיק ב-52.8% מהחברה. בכך מטרפד ברגר כל ניסיון לאסוף בשוק מניות ובכך לנשל אותו מהשליטה בחברה.


טירפוד כל ניסיון להשתלטות על אנטר

רכישת המניות בוצעה בצעד מעניין שלא כלל חילופי כסף: על פי העסקה, העבירה חברת נועה שוקי הון (שנשלטת בידי גיל ורון נוי וצחי נחמיאס) את חלקה לברגר שוקי הון. בתמורה, העביר ברגר 31.5% מאחזקותיו בברגר שוקי הון (חברה פרטית בשליטת עמית ברגר באמצעותה הוא שולט באנטר) לנועה.

כך, במצב המוצא החזיקה ברגר שוקי הון ב-45% מאנטר ונועה שוקי הון החזיקה ב-7.8% ואילו כעת מחזיקה חברת ברגר שוקי הון ב-52.8% מאנטר אולם רק 68.5% מברגר שוקי הון נותרו בידיו של עמית ברגר. המהלך מבטיח את שליטתו המוחלטת של ברגר בחברה שכן גם אם השותפים החדשים בחברה ימכרו את חלקם בחברה הפרטית - עדיין תישאר השליטה בידיו של ברגר, ומנגד - לא ניתן לאסוף בשוק מספיק מניות כדי להגיע לשליטה.

לפני מספר ימים כתבה אנטר בהודעה ששיגרה לבורסה בעקבות החתימה על ההסכם החדש כי "כדי לנסות ולבסס את טענתו, הרוכש (כלומר גאידמק - ט.ל) לא יהסס להעלות טענות, שאף שהחברה מאמינה שהינן מופרכות ושהיא דוחה אותן מכל וכל, הדיון המתמשך בהן צפוי להיות מלווה בכיסוי תקשורתי נרחב ועלול היה לגרום לחברה נזק משמעותי שקשה לכמת אותו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker