נשיא אורכית בוועידת המשקיעים של TheMarker: החברה תשרוד רק אם תוך שלוש שנים ייכנסו הזמנות חדשות

תמיר: יש לנו הוצאות של 40 מיליון דולר בשנה ובקופה יש מספיק כסף לשלוש שנים ללא הזמנות נוספות

שמואל שוסטר

איציק תמיר, נשיא אורכית ומנכ"ל החברה הבת, קוריג'נט, שוב סיפר היום למשקיעים כי כמה חברות טלקום ברחבי העולם בוחנות כיום את ציוד התקשורת מתוצרת החברה. אבל בניגוד לאופטימיות שפיזר תמיר לפני שנתיים, הפעם הוא שמר על זהירות בנוגע לעסקות אפשריות בעתיד, ולמרות בקשות המשקיעים הוא סירב לחשוף במי מדובר וטען כי החברות משתהות בקבלת ההחלטה האם לאמץ את המוצרים. בנוסף, הוא ציין כי בשל העלות הגבוהה של כל ניסוי, כחצי מיליון דולר, אין לאורכית אפשרות לתמוך ביותר מחמישה ניסויים במקביל.

תמיר הוסיף כי הוצאות החברה עומדות כיום על כ-40 מיליון דולר בשנה, ובקופתה יש מספיק כסף לתקופה של כשלוש שנים ללא הזמנות נוספות. לשאלת הנוכחים במקום, לגבי אמון המשקיעים בחברה לאור העמימות בנוגע להזמנות עתידיות, השיב תמיר כי הוא מאמין בחברה ועדות לכך ניתן לראות בהסכמתו לשמש מנכ"ל של חברת קוריג'נט. הוא גם הוסיף כי הוא אופטימי באשר ל-2008.

אורכית מפתחת פלטפורמת תקשורת להעברה מהירה של נתונים על גבי רשתות רחבות פס. החברה, באמצעות החברה הבת קוריג'נט, עוסקת בפיתוח פתרונות מתקדמים לרשתות מטרו המאפשרים בידול השירותים על גבי תשתית מאוחדת.

המוצר הראשון שלה - CM-100 - להעברה מהירה של נתונים על גבי רשתות רחבות פס, נמכר בעיקר למפעילת הטלקום היפאנית KDDI. בין 2004 ל-2006 היא רכשה 200 יחידות של המוצר בכ-180 מיליון דולר והזניקה את הציפיות מאורכית לשמיים. אולם סיום ההתקנות ביפאן והיעדרן של הזמנות משמעותיות חדשות למוצר שחקו את מכירות אורכית כמעט לחלוטין.

לדברי תמיר, העסקה עם KDDI היוותה 99% ממכירות החברה. האחוז הנוסף מתחלק בין מספר חברות וביניהן חברת NET1, יצרנית המדפסות OKI וחברת Wiltel שנרכשה על ידי חברת Level3.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker