בעלי השליטה בטיב טעם במו"מ לצירופו של יעקב גלברד לתפקיד יו"ר פעיל

המהלך כולל גם את צירופו של גלברד לגרעין השליטה בדרך של הקצאת כ-10%-8% ממניות החברה; לגלברד רקע קמעונאי רחב, חלקו לא לחיוב: בעבר הוא כיהן כמנכ"ל רבוע כחול, והיה מעורב גם בפרשת קריסת קלאבמרקט

איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף

יעקב גלברד, המנכ"ל הפורש של בזק, חוזר לשוק ההון. בעלי השליטה בטיב טעם, עמית ברגר וקובי טרייביטש, הודיעו היום כי הם מקיימים מו"מ עם יעקב גלברד לתפקיד יו"ר פעיל ברשת טיב טעם. המהלך כולל גם את צירופו של גלברד לגרעין השליטה באמצעות הקצאת מניות, כאשר גלברד צפוי לקבל כ-10%-8% בהקצאת המניות מהחברה. אם וככל שיבשילו התנאים ויתקבלו האישורים הנדרשים לכך, הסכם בין הצדדים צפוי להיחתם עד ה-15 לנובמבר. לגלברד רקע קמעונאי רחב, חלקו לא לחיוב: בעבר הוא כיהן כמנכ"ל רבוע כחול, והיה מעורב גם בפרשת קריסת קלאבמרקט.

גלברד פרש מבזק בעקבות פרשיית המענקים לבכירים, בונוסים בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים שניתנו לגלברד בהליך אישור שנקבע על ידי בודק חיצוני כלא תקין. בעקבות הפרשה נאלץ גלברד לסיים את תפקידו בחברה, בינו לבין בזק נמשכים עדיין המגעים לגבי היקף הפיצויים שיקבל מהחברה.

עברו של גלברד בכל הקשור לקריסת קלאבמרקט היה מעורפל. מצד אחד הוא היה זה שעמד מאחורי תכנון הפורמט של "אמפריה", תת הרשת המוזלת של קלאבמרקט שמכרה מוצרים רבים במחירי הפסד, והיתה קשורה לקריסת הרשת.

מצד שני הוא מעולם לא מונה לתפקיד רשמי בקלאבמרקט. לאורך הדרך נשקלה האפשרות לפיה הוא ימונה ליו"ר קלאבמרקט, אך מינוי זה לא יצא אל הפועל בסופו של דבר. על קשריו של גלברד עם ראשי קלאבמרקט ניתן ללמוד מכך שרוני קובורבסקי, נשיא החברה המרכזית למשקאות קלים (קוקה קולה) החליט להפסיק לעבוד עם פלאפון(גלברד כיהן כמנכל בזק באותם ימים), מאחר שחש כפגיעה מצדו של גלברד כלפי הספקים של קלאבמרקט.

גלברד הואשם אז על ידי חלק מהספקים כי הטעה אותם בנוגע למצבה הכספי של הרשת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker