שי טלמון לא מוכן להמתין לתפקיד המנכ"ל: פורש מבנק הפועלים; יתמנה למנכ"ל כלל ביטוח

טלמון החליט לעזוב את הבנק אחרי שלא הצליח לקבל הבטחה מבעלת השליטה בפועלים, שרי אריסון, להיות המנכ"ל הבא שיחליף את צבי זיו ב-2009; רק ביממה האחרונה החליט טלמון לעזוב את הבנק

רם דגן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דרמה בענף הבנקאות: שי טלמון, מ"מ מנכ"ל בנק הפועלים וראש החטיבה העסקית, פורש מהבנק וימונה לתפקיד מנכ"ל כלל ביטוח במקומו של אביגדור קפלן שימונה ליו"ר החברה. טלמון שהיה בין המועמדים המובילים להחליף בסבב המינויים הבא את מנכ"ל הפועלים, צבי זיו, קיבל את ההחלטה לעזוב את הבנק לטובת חברת הביטוח שבשליטת אי.די.בי של נוחי דנקנר רק ביממה האחרונה.

העזיבה של טלמון והמעבר לכלל ביטוח היו באוויר במהלך השנה וחצי האחרונות, מאז סיכם נוחי דנקנר עם אביגדור קפלן על מינויו ליו"ר החברה. לפני כחודשים הכחישו באי.די.בי ובבנק הפועלים שהמהלך יצא לפועל.

למרות זאת, בתחזיות שנכתבו בפרופיל האישי של טלמון במגזין 100 המשפיעים של TheMarker אשר פורסם בחודש ספטמבר נאמר כי למרות שטלמון לא קיבל את ההצעה של דנקנר לנהל את כלל ביטוח לפני שנה וחצי, "אף אחד לא יופתע אם בשנה הקרובה הוא יחליף דנקנר אחד בדנקנר שני".

המינוי של טלמון בכלל ביטוח צפוי להיכנס לתוקף בחודשים הקרובים. טלמון הצטרף לבנק הפועלים בשנת 2000, שנה לאחר שפרש מתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר. זמן קצר לאחר שנכנס לבנק, היה מועמד להחליף את המנכ"ל המיתולוגי של הבנק, עמירם סיוון, אולם בסופו של דבר מי שקיבל את התפקיד הוא חברו מהאוצר, אלי יונס.

ב-2003 היה אמור טלמון להחליף את יונס שפרש, אולם מי שקיבל בסופו של דבר את התפקיד היה צבי זיו, שהיה באותה התקופה מנהל החטיבה הקמעונית של הבנק. על פי הערכה, טלמון החליט לעזוב את הבנק אחרי שלא הצליח לקבל הבטחה מבעלת השליטה בפועלים, שרי אריסון, להיות המנכ"ל הבא שיחליף את צבי זיו ב-2009.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker