פרנק לואי יוצא להגנתו של אולמרט: אמנם התחלנו במכרז לאומי אך החלטנו לא להמשיך

לואי: "בניגוד לכמה פרסומים בתקשורת, מעולם לא ניתן תרומות או כספים למר אולמרט או לכל קמפיין פוליטי הקשור אליו"

שלומי שפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלומי שפר

המיליארדר היהודי פרנק לואי, ששמו נקשר בפרשיית החשד להטיית מכרז בנק לאומי על ידי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יצא היום להגנתו של ראש הממשלה.

בהודעה שהוציא לעיתונות באמצעות משרד יחסי הציבור גיתם נכתב: "מר לואי מברך על ההודעה בנושא חקירת תהליך מכירת בנק לאומי. קבוצת משפחת לואי (Lowy Family Group) הוזמנה להצטרף לקונסורציום בינלאומי כדי לקחת חלק במכרז עבור מכירת הבנק. הקונסורציום הבינלאומי בחן את מסמכי המכרז וביצע בדיקת נאותות (Due Diligence), אך החליט לא להמשיך במכרז, ולא היה לו חלק בהמשך התהליך.

בנוסף לכך, בראיון לגלי צה"ל הבוקר, אמר עו"ד אלי זהר, המשמש כפרקליטו של אולמרט בחקירה, כי "עד ההגנה הטוב ביותר הוא ירון זליכה. כששואלים אותו אחרי המכרז מה אולמרט תרם להצלחת ההפרטה, הוא אומר שלאולמרט היתה תרומה חשובה ברגעים המכריעים. מרגע כניסתו לתפקיד, שר האוצר עודכן, אישר את התוכנית, בעיקר בהשגת ההקלות למתמודדים מול בנק ישראל".

"אין בחשדות ממש - החקירה תסתיים במהרה"

בכירים בקדימה טוענים כי אם חקירת החשדות לפלילים נגד ראש הממשלה תסתבך - יפעלו להחלפתו כדי להימנע מבחירות. שר מקדימה אמר כי הפרשה לא תורמת למצב המפלגה: "ההודעה עלולה לדרדר מצבנו בסקרים, אך צריך לזכור שכבר היו 3 ראשי ממשלה תחת חקירה לפני אולמרט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker