ההסתדרות הלאומית פותחת במהלך להדחת מיקי צולר מתפקיד יו"ר קופ"ח לאומית

יו"ר ההסתדרות: אדם עם כל כך הרבה חשדות נגדו - טוב יעשה אם יודיע על נבצרות ולא יטביע הספינה אתו ■ נעשו כבר גישושים ראשונים עם צולר, כדי לבחון אפשרות של פרישתו מרצון מהתפקיד

מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מירב ארלוזורוב

הסתדרות העובדים הלאומית, בעלת השליטה בקופת חולים לאומית, החלה במהלכים להדחתו של מיכאל (מיקי) צולר מתפקידו כיו"ר הקופה. זאת על רקע החשדות המצטברים נגד צולר במסגרת תפקידיו בקרן הפנסיה של ההסתדרות, שהולידו גם חקירה פלילית של רשות ניירות ערך ומינוי מפקח מיוחד לקרן הפנסיה, על ידי המפקח על הביטוח במשרד האוצר.

הצעה זו אמורה להוציא את השליטה בקופות החולים מידי הגופים השולטים בהן היסטורית, ולהביא לכך שכל המנהלים בקופות ייבחרו על ידי ועדות ציבוריות בראשות שופטים, ועל פי קריטריונים ציבוריים בלבד. על פי ההצעה, חלקה של ההסתדרות בדירקטוריון קופת חולים לאומית צפוי לרדת לשליש בלבד. הצעת החוק לא עברה את אישור הכנסת, אך ההסתדרות מבקשת להחיל את רוח החוק באופן וולנטרי על קופת חולים לאומית.

צולר מכהן כיו"ר הקופה מזה כחמש שנים, ונחשב לאיש החזק בה. במקביל לכהונתו כיו"ר הקופה הוא משמש נציג הסתדרות העובדים הלאומית, שהיא בעלת השליטה בקופה. לדברי שמחי, ההסתדרות החלה במהלכים להביא לפרישתו של צולר, "ויפה שעת אחת קודם, שאדם יפנה את תפקידו". שמחי אמר כי ההסתדרות פנתה כבר למשרד הבריאות, בתפקידו כמפקח על קופות החולים, כדי שיאשר את החלפתו של צולר. "זה לא יכול להיות מהלך שלנו בלבד", אמר שמחי, "אלא מהלך משולב עם משרדי הבריאות והאוצר. אני מקווה לשיתוף פעולה אתם, כדי שנמצא יחד את האנשים המתאימים לניהול הקופה, לפי המתווה של הצעת החוק. אני מאמין בשיטה של קידום האנשים המתאימים ביותר - והכוונה היא לאנשים בעלי כישורים ולא בעלי קשרים".

לדברי שמחי נעשו כבר גישושים ראשונים עם צולר, כדי לבחון אפשרות של פרישתו מרצון מהתפקיד. "אדם עם כל כך הרבה חשדות נגדו, שטוען שהוא חף מפשע - טוב יעשה אם יודיע על נבצרות, ויוכיח את חפותו במקום אחר, ולא יטביע את כל הספינה יחד אתו", אמר שמחי. עם זאת הוא הדגיש כי אם צולר יסרב לפרוש מרצונו, ההסתדרות תפעל להדחתו מהתפקיד, בהסכמת משרד הבריאות.

"אנחנו לא הסתדרות של מושחתים, וכל מה שחשוב לנו הוא העמיתים", הוסיף שמחי. עשינו מהפך בהסתדרות, וסילקנו את ההנהגה הקודמת שהיתה נגועה בשחיתות. כואב לי שעדיין מתייחסים אלינו כאילו אנחנו ממשיכי דרכו של הירשזון וחבורתו - אף שאנחנו ממש לא כאלה".

מיכאל צולר סירב להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker