למרות הסכסוך בין עודד דסאו לאילן רון - מניות ספאטבע יוכלו להמשיך להימכר

ההחלטה ניתנה במסגרת תביעתו של אילן רון, שביקש הצהרה לפיה 10% ממניות חברת לב האגם שייכים למעשה לו

נורית רוט

מניות חברת ספאטבע, שהוקמה בידי איש העסקים עודד דסאו, יוכלו להימכר לצדדים שלישיים, על אף הסכסוך המשפטי בין דסאו לד"ר אילן רון בשאלת הבעלות על המניות - כך עולה מהחלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב משלשום.

מההחלטה עולה כי ב-2001 התקשר דסאו - יהלומן לשעבר שהפך ל"כריש נדל"ן" בעקבות רכישת החברה הבורסאית גולן - עם חמת גדר בהסכם להקמת מלון ספא. לצורך כך ייסדו דסאו וחמת גדר את ספאטבע, ש-900 מניותיה חולקו שווה בשווה בין חמת גדר לעודד דסאו, שהחזיק בהן באמצעות לב האגם.

לטענת רון, הוא יזם את ההתקשרות והשתתף במשא ומתן בין דסאו לחמת גדר, ובתמורה התחייב דסאו להעביר לו 10% ממניות ספאטבע. ואולם רישום המניות על שמו לא בוצע. דסאו, המיוצג בידי עו"ד יורם עברון, טען כי נדונה אפשרות שרון ישולב במיזם תמורת סיוע מקצועי או הזרמת כסף, אך רון נעלם בשלב מוקדם של המשא ומתן להקמת המלון.

באוקטובר 2007 העבירה לב האגם את מניות ספאטבע שבידיה, שווה בשווה, לחברת ג'י.אן.סי קפיטל ולכרמל אלון. עוד קודם לכך, בפברואר 2006, נרשם שיעבוד לטובת קפיטל על מניות ספאטבע שבידי לב האגם. בעקבות הפעולות ביקש רון לאסור על קפיטל וכרמל למכור או לשנות את הזכויות ב-45 מניות החברה הרשומות על שמם. לטענתו, שיעבוד המניות נערך למראית עין, כדי להבריח את נכסיו של דסאו מנושים.

על כך טענה קפיטל כי שיעבוד המניות ניתן כבטוחה לפירעון הלוואה בסך 5 מיליון שקל שנטל דסאו מקפיטל וכרמל בינואר 2006, לצורך רכישת מניות של חברת התחבורה דן.

סגן הנשיא, השופט יהודה זפט, קבע כי אין די בראיות שהציג רון כדי להצדיק את מתן צו המניעה. ואולם בהתאם להסכמת קפיטל וכרמל, שיוצגו בידי עו"ד עמית לדרמן, הוציא השופט צו המחייב אותם להודיע לכל מועמד לרכישה של המניות על תביעתו של רון, וכן להעביר לו פרטים על הרוכש מיד עם מכירת המניות (א 1670/07 בש"א 9082/08).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker