ארקו תרכוש 267 תחנות תדלוק בארה"ב תמורת 192 מיליון דולר

עם השלמת העסקה צפויה GPM של ארקו להפעיל 1,240 אתרים ולספק דלקים ל-135 תחנות דלק ב-22 מדינות ■ ארקו מעריכה שהעסקה תושלם במהלך הרבעון השני של 2018

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק קוטלר
יורם גביזון

חברת GPM שבשליטת חברת ארקו (69%) חתמה על הסכם לרכישת 267 תחנות תדלוק וחנויות נוחות בהפעלה עצמית, וכן פעילות סיטונית שכוללת אספקת דלקים לשש תחנות דלק בארבע מדינות בדרום מזרח ארה"ב - תמורת 192 מיליון דולר. זאת, בנוסף ליתרת המזומן בחנויות הנוחות ועלות המלאי במועד השלמת העסקה.

עם השלמת העסקה צפויה פעילותה הקמעונית של GPM לכלול הפעלה עצמית של 1,240 אתרים, ופעילותה הסיטונית תכלול אספקת דלקים ל-135 תחנות דלק ב-22 מדינות: בצפון מזרח ארה"ב, במרכז החוף המזרחי, בדרום מזרח ארה"ב ובדרום מערב ארה"ב. ארקו מעריכה שהעסקה תושלם במהלך הרבעון השני של 2018.

כחלק מהסכם הרכישה תימכר ל-GPM הבעלות על הנדל"ן ב-138 אתרים, בשני נכסים שמשמשים כמשרדים ובשבעה מגרשים. המוכרים גם ימחו לGPM את זכויות השכירות ב-33 אתרים מצדדים שלישיים, ישכירו ל-GPM 102 אתרים וימחו לה הסכמים עם ספקי ציוד ומלאי. GPM תשכור את הנכסים מהמוכרים לתקופה של 15 שנים בתמורה ל-8.7 מיליון דולר לשנה.

עוד על פי תנאי ההסכם, GPM תקבל אופציה לרכוש מהמוכרים 97 מ-102 האתרים שתשכור מהם תמורת 121 מיליון דולר. האופציה תהיה ניתנת למימוש בתוך שלוש השנים הראשונות מהשלמת העסקה, וכן בתוך חודשיים בתום חמש שנים ממועד השלמת העסקה.

ארקו, שבשליטת אריק קוטלר, מציינת שהפעילות הנרכשת רשמה רווח תפעולי תזרימי  מתואם (Ebitda) של 14.7 מיליון דולר במחזור של 785 מיליון דולר ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט 2017. ה-Ebitda המתואם כולל דמי שכירות ש-GPM תשלם לקרנות השקעה בנדל"ן, שירכשו חלק מהאתרים שתרכוש החברה.

ארקו מציינת שבמקביל לעסקת הרכישה של תחנות התדלוק, חתמה GPM על הסכם עם שתי קרנות אמריקאיות להשקעה בנדל"ן, שלפיו הקרנות ירכשו את זכויות הבעלות ב-88 מ-138 התחנות שתרכוש GPM במועד השלמת העסקה תמורת 153 מיליון דולר, ותשכיר אותם ל GPM.

GPM מתכננת לממן את הרכישה בסכום שתקבל מקרנות ההשקעה בנדל"ן, ואת היתרה (46.1 מיליון דולר כולל עלויות עסקה והתאמות צפויות בגין הון חוזר בסכום של 7.1 מיליון דולר) מהונה העצמי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker