פרוטרום רוכשת 51% מיצרנית טעמים ברזילאית ב-31 מיליון דולר

השלמת העסקה צפויה בחודשים הראשונים של 2018 ותמומן באמצעות חוב בנקאי ■ ברמיל מפעילה 2 אתרי ייצור בדרום ובמרכז ברזיל בעלי עודף כושר ייצור משמעותי, שפרוטרום מתכננת לנצל לצורך הגדלת התפוקה ולצמיחה בברזיל ובמדינות האזור

יורם גביזון
מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאי
מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאיצילום: דודו בכר

חברת פרוטרום רכשה את השליטה (51%) בחברת Bremil הברזילאית תמורת 31 מיליון דולר, ותמורה עתידית שמבוססת על ביצועיה העסקיים העתידיים של החברה ב-2018-2017. ההסכם כולל אופציה לרכישת יתרת מניותיה של ברמיל החל מ-5 שנים ממועד השלמת העסקה, במחיר שמבוסס על ביצועיה של ברמיל בתקופה זו. מדובר ברכישה ה-12 שפרוטרום מבצעת ב-2017 והשנייה שמוכרזת הבוקר (ד'). השלמת העסקה צפויה בחודשים הראשונים של 2018 ותמומן באמצעות חוב בנקאי.

ברמיל, שהוקמה ב-1987 בעיר Passo Fundo שבמדינת ריו גרנדה דו סול, מובילה  בתחום פתרונות הטעמים הלא מתוקים בשוק מזון הנוחות, המזון המוכן והבשר המעובד. ברמיל פעילה גם בתחום הטעמים והפתרונות לשוק האפייה.

החברה מעסיקה 250 עובדים והיא משרתת 450 לקוחות בברזיל ובמדינות האזור עם נוכחות משמעותית בקרב יצרני הבשר המובילים במדינה. ברמיל מפעילה 2 אתרי ייצור בדרום ובמרכז ברזיל בעלי עודף כושר ייצור משמעותי, שפרוטרום מתכננת לנצל לצורך הגדלת התפוקה ולצמיחה בברזיל ובמדינות האזור.

מנהלי ברמיל ומייסדיה ימשיכו לנהל את הפעילות, ישתלבו במערך הניהול של פרוטרום באמריקה הלטינית ויוסיפו להחזיק ב-49% ממניותיה של החברה. הכנסותיה של החברה הסתכמו ב-47 מיליון דולר ב-12 החודשים שהסתיימו באוקטובר 2017. פרוטרום מציינת שעסקת ברמיל אינה רכישה של נכס מהותי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker