פרוטרום רוכשת יצרנית פולנית של תמציות בושם תמורת 8.5 מיליון דולר

פרוטרום מתכננת להפוך את אתר הייצור החדיש של חברת פולנה ארומה למרכז המו"פ, הייצור, השיווק והמכירות של פעילות תמציות הבושם של החברה

יורם גביזון
אורי יהודאי
אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרוםצילום: עופר וקנין

חברת פרוטרום , אחת מעשר החברות הגדולות בעולם בתחום הטעמים וחומרי הגלם הטבעיים לתעשיית המזון והמשקאות, חתמה על הסכם לרכישת הבעלות המלאה בחברת Pollena Aroma הפולנית תמורת 8.5 מיליון דולר. מחזור המכירות של פולנה הסתכם ב-5 מיליון דולר ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר 2017.

פולנה ארומה הוקמה ב-1956 והיא מפתחת, מייצרת ומשווקת טעמים, תמציות בושם וחומרי גלם ייחודיים לתעשיית הארומתרפיה והקוסמטיקה הטבעית. לחברה מעמד מוביל בשוק הטעמים ותמציות הבושם בפולין, בין היתר משום שהייתה בעבר החברה הממשלתית הפולנית המובילה בתחום עד שהופרטה בתחילת שנות ה-90.

פולנה מפעילה אתר ייצור חדיש ומתקדם סמוך לוורשה, שנבנה לפני 4 שנים בהשקעה של 8 מיליון דולר. האתר כולל מרכז מחקר ופיתוח, מעבדות ומפעל מודרני מבוסס מכשור רובוטי מהמתקדמים בעולם. החברה, שמעסיקה 64 עובדים, מחזיקה בכושר ייצור עודף משמעותי. פרוטרום מתכננת להפוך את אתר הייצור למרכז המו"פ, הייצור, השיווק והמכירות של פעילות תמציות הבושם של החברה.

עסקת פולנה היא הרכישה ה-11 של פרוטרום ב-2017. היא מתבצעת כחלק מאסטרטגיה של פיתוח פעילות גלובלית בתחום תמציות הבושם, בעיקר בשווקים מתעוררים בעלי שיעורי צמיחה גבוהים. השוק העולמי של תמציות הבושם נאמד ב-13.2 מיליארד דולר ב-2016 והוא צפוי לצמוח בקצב שנתי של 3% עד לסוף העשור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker