גולן מלאכת מחשבת מתקשה לשלם חוב של 200 אלף שקל

סיכוייה לקבל הלוואה של 1.7 מיליון דולר אינם ברורים

יורם גביזון

חברת גולן מלאכת מחשבת שבשליטת עודד דסאו מתמודדת עם קשיי נזילות. תזרים המזומנים של החברה, נכון לסוף ינואר 2008, אינו מסוגל לכסות את התחייבויותיה השוטפות. גולן מלאכת מחשבת פועלת לקבלת הלוואות שיאפשרו לה להמשיך את פעילותה השוטפת עד שתקבל תמורה מנכסים שנמכרו ועד למימושם של נכסים נוספים.

לבקשת רשות ניירות ערך, הבהירה גולן מלאכת מחשבת כי ההתחייבויות השוטפות שהיא נדרשת לפרוע בחודש הקרוב מסתכמות ב-200 אלף שקל. גולן מלאכת מחשבת ניהלה מו"מ לקבלת הלוואה של 1.7 מיליון דולר להשלמת עסקת נדל"ן באילת.

גולן מלאכת מחשבת מציינת ש-150 אלף דולר מסכום זה היו אמורים לממן את פעילותה השוטפת. ואולם קבלת ההלוואה הותנתה ברישום משכנתא במינהל מקרקעי ישראל לטובת המלווה, אך עד כה לא נרשמה המשכנתא, ועל כן המלווה רשאי לסגת מההסכם.

גולן מלאכת מחשבת פנתה למלווה בבקשה להאריך את מועד קיומו של התנאי המתלה.

נכון לסוף הרבעון השלישי של 2007 הגיע ההון העצמי של החברה ל-1.5 מיליון שקל. רואי החשבון של החברה, משרד סוראיה ושות', הפנה את תשומת הלב של קוראי הדו"ח הכספי של החברה למצבה הכספי ולמשיכת 52 מיליון שקל מקופתה של החברה על ידי בעל השליטה, עודד דסאו, ביוני 2006.

גולן מלאכת מחשבת טענה כי המשיכה בוצעה שלא כדין. ואולם לנוכח התביעות שהוגשו נגד דסאו ועיקולים על נכסיו, בין השאר על ידי חברת בייז השקעות ומורי גולדמן, בסכום של 28 מיליון שקל, יש ספק בדבר יכולת הגבייה של החוב, והחברה ביצעה הפרשה בסכום של 17 מיליון שקל. בעקבות משיכת הכספים התפטרו המנכ"ל ושני דירקטורים בקיץ 2006 וכמו כן התפטר דסאו מתפקיד היו"ר.

גולן מלאכת מחשבת סבלה, נכון לסוף הרבעון השלישי של 2007, מגירעון של מיליון שקל בהון החוזר ומגירעון של 724 אלף שקל בתזרים המזומנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker