המיליארדרים השמרנים מארה"ב שמובילים השקעה של 75 מיליון דולר באינסייטק הישראלית

אינסייטק עוסקת בפיתוח ייצור ושיווק של מערכות רפואיות טיפוליות ■ סבב ההשקעה מעניק לה שווי של 460 מיליון דולר, לפני הכסף

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האחים צ'רלס ודיוויד קוך
האחים צ'רלס ודיוויד קוך. משפחת קוך נמצאת במקום השלישי בדירוג המשפחות העשירות עם הון בשווי 124.5 מיליארד דולרצילום: אי-פי

צמד התעשיינים המולטי מיליארדרים צ'רלס ודיוויד קוך (Koch), נכנסים להשקעה ראשונה בישראל - האחים מובילים סבב השקעה בסך 75 מיליון דולר בחברת הביומד אינסייטק, באמצעות חברת "קוך דיסרפטיב טכנולוג'יס". סבב ההשקעה מעניק לחברה שווי של 460 מיליון דולר, לפני הכסף. פרטי ההשקעה דווחו לבורסת תל אביב על ידי חברת אלביט מדיקל , המחזיקה ב-31% מאינסייטק.

אינסייטק עוסקת בפיתוח ייצור ושיווק של מערכות רפואיות טיפוליות שמבוססות על טכנולוגיה שמשלבת שימוש באלומת אולטרה סאונד ממוקדת ובהדמיית תהודה מגנטית (MRI) לצורך ביצוע טיפולים לא פולשניים בגידול בגוף האדם. מוצרי אינסייטק מאפשרים השמדת רקמה בעומק הגוף, למשל שרירנים ברחם, או טיפול בהפרעת תנועה המכונה "רעד ראשוני", ללא חיתוך או פגיעה ברקמות אחרות ותוך בקרה ושליטה של תוצאות הטיפול.

הכנסותיה של אינסייטק במחצית הראשונה של 2017 הסתכמו ב-10.9 מיליון דולר, והיא רשמה הפסד תפעולי של כ-19 מיליון דולר.

במסגרת סבב ההשקעה הוענקה למשקיעים, ובהם בעלי מניות קיימים של אינסייטק, הזכות להשקיע במהלך החודשיים הקרובים סכום נוסף בסך של עד 75 מיליון דולר. עם השלמת עסקת ההשקעה, תחזיק אלביט ב-26% מההון המונפק של אינסייטק (22% בדילול מלא), ובמקרה של השקעת הסכום המרבי של 150 מיליון דולר - חלקה של אלביט יקטן ל-22%, או 19% בדילול מלא.  

חברת אינסייטק הישראלית
חברת אינסייטקצילום: אריאל שליט

האחים קוך הם הבעלים של "תעשיות קוך" (Koch Industries) – הקונגלומרט האמריקאי השני בגודלו שעוסק בנפט, גז וסחורות ומרכזו בוויצ'יטה שבמדינת קנזס. ואולם על האקטיביזם הפוליטי שלהם נכתב הרבה יותר מאשר על עסקיהם. האחים ידועים בתמיכתם במפלגה הרפובליקנית. לפני שבועיים נודע כי חברת הנכסים שבבעלותם תמכה בעסקה לרכישת קבוצת התקשורת טיים על ידי חברת המדיה Meredith Corp תמורת 1.8 מיליארד דולר. האחים מימנו 35% מסכום העסקה.

עורכי הדין ריק מן, יפעת שפטל ועופר זהבי ממשרד גרוס (GKH) ייצגו את אינסייטק בעסקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker