קרן מניבים רוכשת בניין משרדים בכפר סבא – וצופה תשואה של 7.5% בשנה

הקרן רכשה את הבניין לפי שווי של כ-61 מיליון שקל ■ בקרן ציינו כי לאחר השכרתו המלאה, הבניין צפוי להניב הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ-4.6-4.4 מיליון שקל בשנה

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניבים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניביםצילום: אייל טואג
ערן אזרן
ערן אזרן

קרן הריט מניבים ממשיכה להתרחב וחותמת על עסקה חדשה: הקרן רכשה בניין משרדים ומסחר בכפר סבא לפי שווי של כ-61 מיליון שקל. בקרן ציינו כי לאחר השכרתו המלאה, הבניין צפוי להניב הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ-4.6-4.4 מיליון שקל בשנה - המשקפות לנכס תשואה של כ-7.25%-7.5%.

הבניין הנרכש הינו בשטח של כ-5,700 מ"ר וכולל 4 מרתפי חניה ל-135 מקומות. מדובר בבניין חדש שהקמתו הושלמה לאחרונה, והוא ממוקם בסמוך למתחם G בכפר סבא. נכון למועד הרכישה עומד שיעור התפוסה בבניין על כ-90%. הבניין מושכר לכ-25 שוכרים הכוללים בין היתר, מקצועות חופשיים, היי-טק, וכו'.

"דמי השכירות הנוכחיים בבניין שרכשנו הינם נמוכים באופן יחסי, אנחנו מזהים פוטנציאל להעלאתם בעתיד. כבר היום הנכס מושכר כמעט בתפוסה מלאה. אנו ממשיכים לפעול להרחבת היקף הנכסים במטרה להמשיך ולהשיא ערך לבעלי המניות, ומעריכים שבחודשים הקרובים נשלים רכישות נוספות תוך ניצול המזומנים שבידינו", אמר עופר אברם, מנכ"ל מניבים.

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל, לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן. במהלך הרבעון הראשון של 2017, השלימה הקרן הנפקה ראשונה (IPO), שבה גייסה 63 מיליון שקל מהציבור, לפי שווי של 320 מיליון שקל לאחר הכסף. בקרן מושקעים כמה גופים מוסדיים גדולים ובהם פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי.בי.אי, אוניברסיטת בר אילן, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גלעד.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

מניבים הרוויחה ברבעון השלישי של 2017 כ-5.2 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), עלייה של 63% בהשוואה לרווח ברבעון המקביל ב-2016. העלייה נבעה מגידול במצבת הנכסים של הקרן. שווי נכסיה – לפני העסקה בכפר סבא – עמד על כ-390 מיליון שקל.

ה-NOI (הכנסות בניכוי הוצאות תפעוליות) של החברה הסתכם ברבעון השלישי בכ-6.6 מיליון שקל, גידול של כ-94%, לעומת 3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, שנבע מהמשך רכישת הנכסים. ה-NOI הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של 2017 בכ-16.9 מיליון שקל - לעומת כ-7.5 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2016.

הקרן צופה כי ה-NOI הצפוי מהפעלת הנכסים הקיימים ב-2017 יסתכם בכ-24-23.5 מיליון שקל. ה-FFO, כלומר הרווח הנקי התזרימי, המנכה הוצאות שאינן תזרימיות כמו פחת והפחתות, צפוי להגיע ל-15-14.5 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker