משבר בטבע

"תרימו את הראש, לא עשינו שום דבר רע": ההודעה בווטסאפ של עובדי טבע

עובדי טבע נערכים למערכה נגד תוכנית הפיטורים הנרחבת של החברה. "חלקנו נמצא במשטרה על מנת לקבל רשיון להפגנה", הודיע הוועד לעובדים, "נשלח לכם הוראות לקיום השביתה ביום ראשון"

TheMarker Online
נעה שפיגל
מפעל טבע בהונגריה
TheMarker Online
נעה שפיגל

מאות מעובדי טבע בקרית שמונה מפגינים בשעה זו מחוץ לשערי המפעל באזור התעשייה הצפוני של העיר וחוסמים את שעריו. בדקות הקרובות ייצאו העובדים, מלווים ביו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון יונה פרטוק ותושבים מהעיר ומהסביבה, לצעדת מחאה בכביש מס' 99.

במפעלי טבע בכל רחבי הארץ נערכים להודעת ההנהלה היום (ה') בצהריים שבה יתבהר היקף הפיטורים בקרב עובדי טבע בישראל. במהלך היום צפויות הפגנות של עובדי טבע במוקדים שונים.

היום כבר שלח ועד עובדי טבע הודעה לכלל העובדים במטרה לחזקם ולהכינם לשלבים הבאים במערכה, בהם הפגנות והשבתת המפעלים ביום ראשון.

"עובדות ועובדים אלופים", נכתב בהודעת הוועד. "היינו אתמול בערב במסיבת העיתונאים של אבי ניסנקורן בהסתדרות. ההחלטה כרגע היא להשבית את המשק הישראלי כולו כאות סולידריות. שביתה בקנה מידה כזה היא דבר לא מידתי, לא הגיוני, ובדיוק הדבר שצריך!!

"פיטורים חד צדדיים של המוני עובדים בישראל גם הם דבר לא מידתי, לא הגיוני ולא מוצדק. התגובה של ההסתדרות היא תגובה בהחלט הולמת וברשותכם אפילו מרגשת, זה בדיוק מה שרצינו, תגובה חד משמעית.

"ומה עכשיו? ראשית, ההחלטה היא שכל אתרי טבע בישראל יושבתו שביתה מלאה ביום ראשון. כולנו תקווה שבמהלך 48 השעות הקרובות הנהלת טבע תתעשת, תעצור לרגע את הסוסים הדוהרים, ותשב לדבר איתנו. אנחנו נערכים כרגע בכל מקרה לשביתה של יום ראשון. חלקנו נמצא במשטרה על מנת לקבל רשיון להפגנה, חלקנו קונה בריסטולים לשלטים, ועוד ועוד. בשעות הקרובות נוודא את כל הפרטים ונשלח לכם הוראות לקיום השביתה ביום ראשון.

"תרימו את הראש חברים יקרים, לא עשינו שום דבר רע שהביא את טבע למצבה הנוכחי", סיכם הוועד את ההודעה לעובדים.

משבר הפיטורים בטבע הוביל להחלטה דרמטית של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן להשבית את כלל המשק ביום ראשון הקרוב. השביתה תכלול את נתב"ג, משרדי הממשלה, קופות החולים, הבנקים, הבורסה, התחבורה הציבורית ועוד. ההסתדרות לא החליטה עדיין באילו שעות תתקיים השביתה. במקביל יושבתו גם כל מפעלי טבע בישראל. 

"עשרות אלפי משפחות תלויות בטבע", אמר ניסנקורן. "מי שאשם במחדל זה רק הדירקטוריון וההנהלה. הם טעו בעשרות מיליארדי דולרים. ידעו להכניס לכיסם מאות מיליוני שקלים. המנכ"ל הנוכחי קיבל 20 מיליון דולר. היחידים שנושאים בעלות הזאת הם העובדים. זורקים את העובדים. הם לא קיימים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker