המפקח על הבנקים לשעבר ינסה לגייס 1.5 מיליארד שקל - ולהשיג ריבית גבוהה מפיקדונות הבנקים

חברת אודם מימון של דודו זקן, משה ברקת, איציק בצלאל וצבי ברק הגישה תשקיף לגיוס כ-1.5 מיליארד שקל באיגרות חוב צמודות מדד. הארבעה ישיקו מכשיר פיננסי שמטרתו להניב ללקוחות שלהם ריבית גבוהה בזכות היתרון לגודל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דודו זקן, המפקח על הבנקים לשעבר
דודו זקן, המפקח על הבנקים לשעברצילום: אוליבייה פיטוסי

הריבית האפסית בישראל מביאה לא רק את החברות הציבוריות לגייס חוב בעלויות נמוכות, אלא גם חברות פרטיות, שמנסות לספק את תיאבון המשקיעים לתשואות גבוהות יותר.

חברת אודם פיננסים הגישה השבוע, באמצעות החברה הבת אודם מימון, טיוטת תשקיף לגיוס של 1.5 מיליארד שקל, ותנפיק אג"ח צמודת מדד המגובות בפיקדונות בבנקים ישראליים. בעתיד מתכננת החברה להשיק מכשירים פיננסיים נוספים.

אודם פיננסים מוחזקת באחוזים שווים בידי דודו זקן, לשעבר המפקח על הבנקים; משה ברקת, לשעבר יו"ר הפניקס; איציק בצלאל, לשעבר מנכ"ל מגדל חיתום; וצבי ברק.

בשל גובה הפיקדונות, הריבית עליהם שתקבל החברה תהיה גבוהה מפיקדונות בסכומים נמוכים יותר בבנקים. כל פיקדון אמור להיות בהיקף של מאות מיליוני שקלים. החברה תפקיד את הכספים שיגויסו בשלושה בנקים בעלי דירוג AAA — הפועלים, לאומי ומזרחי טפחות. הסכום המרבי שיופקד בבנק אחד יהיה 50% מסך כל הפיקדונות. הכנסות החברה יגיעו מהפער שבין הריבית שתקבל החברה מפיקדונות הבנקים לריבית שתשלם לציבור המשקיעים בה.

שיעור הריבית של איגרות החוב, בעלות מח"מ של 7.7 שנים, ייקבע במכרז המוסדי שיתקיים בשבוע הבא. הריבית תשולם באופן חצי־שנתי, במקביל למועדי תשלום הריבית של האג"ח (Back To Back). תשלום הריבית הראשון יהיה ב–5 ביולי 2018, והקרן תיפרע בינואר 2026. החברה מתחייבת לשלם כל תשלום עד חמישה ימים לאחר מועדי התשלומים של הבנקים. האג"ח קיבלה דירוג של Aaa מחברת מידרוג.

מתוך תמורת ההנפקה, החברה תשתמש ב–2.5 מיליון שקל עבור הוצאות ההנפקה, וב–500 אלף שקל בתור הוצאות שוטפות בשנה הראשונה. עבור יתר התקופה, ההוצאות השנתיות ישולמו באמצעות הכנסותיה מפערי הריביות.

בשבוע שעבר הגישה חברת דפוזיטיב של יוסי ארד ושותפו אסף חסון תשקיף שלישי לגיוס אג"ח ב–1.5 מיליארד שקל, במכשיר פיננסי דומה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker