תביעה נגד מייסד מיזם המטבעות הדיגיטליים CoinDash: "ניכס לעצמו את המניות של שותפו"

התובע גיא אהרונובסקי טוען כי אלון מורוך נישל אותו מחלקו וערך הנפקה של מטבע וירטואלי בשם CDT

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביטקויןצילום: בלומברג
אסא ששון

חלום ההתעשרות באמצעות המטבעות הדיגיטליים מגיע לבית המשפט: לפני כשבועיים הגיש גיא אהרונובסקי, המיוצג על ידי עורכי הדין נועה הבדלה ויתיר מדר ממשרד ברנע ושות', לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה נגד שותפו לשעבר אלון מורך, מייסד קויין דאש.

מכתב התביעה עולה כי השניים הקימו במשותף את המיזם: CoinDash.io. במסגרת התביעה, טען אהרונובסקי כי הוא יזם ופיתח יחד עם מורוך מיזם משותף של פלטפורמה למסחר ב-Crypto assets, באמצעות מטבעות דיגיטליים (Cryptocurrencies), כדוגמת ביטקוין ואת'ריום, כאשר המיזם אף זכה במקום הראשון במסגרת תחרות הסטארט-אפים "Hackathon ether.camp".

בהמשך ולאחר אותה זכייה בתחרות, המשיכו הצדדים לפעול יחד לטובת פיתוח המיזם המשותף, לרבות הקמת חברה משותפת וביצוע הכנות לביצוע הנפקה של מטבעות וירטואליים - ICO (Initial Coin Offering),  אלא שאהרונובסקי טוען שבסופו של יום, מורוך נישל אותו מחלקו במיזם המשותף (בשיעור של 50%) והקים מאחורי גבו את חברת קוין-דאש, תוך שהוא מנכס לעצמו את כל המניות בה, ואף עורך את ההנפקה של מטבע וירטואלי בשם CDT (Coin Dash Token).

כעולה מפרסומיה של קוין דאש, במהלך ההנפקה שנערכה בחודש יולי 2017, גייסה החברה מטבעות וירטואלים בשווי של כ-7.3 מיליון דולר מציבור המשקיעים, כאשר בשיאה של ההנפקה הועלתה הודעה באתר הקוראת למשקיעים להפסיק להשקיע את כספם, מאחר שהאקרים השתלטו על כספי ההנפקה. עוד בהתאם לפרסומים אחרונים של קוין דאש, נכנסו לקופת החברה תקבולים בסך של 39,000 אית'ר (אשר לטענת אהרונובסקי הינם בשווי של כ- 6.5 מיליון דולר, נכון למועד ביצוע ההנפקה), כאשר בהתאם לאותם פרסומים טענה קוין דאש, כי הצליחה להשיב 10,000 אית'ר נוספים מאותו האקר שביצע את הגניבה. לפיכך דורש אהרוניבסקי פיצוי בגובה של 3.2 מיליון שקל. התביעה הוגשה על ידי עו"ד נועה הבדלה ויתיר מדר ממשרד ברנע ושות'.

עו"ד נועה הבדלהצילום: נמרוד גליקמן

נסביר כי הנפקת מטבעות ראשונית (Initial Coin Offering) היא מהלך שבו חברות, לרוב חברות טכנולוגיה, מגייסות הון מהציבור לפיתוח של מיזם חדש, ובתמורה מעניקות למשקיעים בהן אסימונים (Tokens). במקרים רבים, בסמוך למועד ההנפקה אין לאסימונים האלה שימוש מלבד מסחר ספקולטיבי, אבל היזמים והמשקיעים מקווים שצמיחת המיזם תגביר את הדרישה לאסימונים - וערכם יעלה. מדובר במודל חדש למימון פרויקטים, בעיקר על גבי רשת הבלוקצ'יין - פרוטוקול טכני המאפשר לבצע עסקות בין שני צדדים בצורה אמינה ובלי תיווך. זהו מאגר נתונים מבוזר, שנמצא על מחשבים רבים שמסתנכרנים זה עם זה ונתמך על ידי קהילות מפתחים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker