אופנהיימר: "888 נמצאת במומנטום עסקי חיובי"

מקור צמיחה נוסף של החברה עשוי דווקא להגיע מארצות הברית, שלפני מספר שנים אסרה את פעילות ההימורים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
הימורים באינטרנט חברת 888
הימורים באינטרנט חברת 888צילום: בלומברג

מה עשוי להשפיע יותר על תוצאותיה הכספיות של חברת ההימורים האינטרנטית הישראלית 888? האם זה יהיה שינוי הרגולציה בארצות הברית, כך שלחברה יתאפשר להרחיב את פעילותה אל מול הלקוחות האמריקאים? או הקשחת הרגולציה בבריטניה - השוק הגדול ביותר עבורה? עם השאלה הזו מנסים להתמודד האנליסטים של אופנהיימר ישראל בסקירתם על החברה, שפורסמה היום (ד'), לאחר מפגש עם הנהלת החברה, הנסחרת בבורסה בבריטניה. 

"בשורה התחתונה, 888 נמצאת במומנטום עסקי חיובי, בעיקר בזכות תוצאות משופרות במדינות חדשות כגון איטליה וספרד, ובחטיבת הספורט שמייצרת שיעורי צמיחה גבוהים ותופסת נתח משמעותי יותר מפעילות החברה", הסבירו באופנהיימר.

ל-888 כיום שני תחומי פעילות מרכזיים. הראשון, שסיפק כ-90% מהכנסות החברה בחציון הראשון של 2017 הוא חטיבת משחקי הימורי הקזינו, פוקר, ספורט ובינגו. השני, שהיה אחרי ליתר הכנסות החברה הוא אספקת פלטפורמות טכנולוגיות. 

71% מהכנסותיה של החברה מקורן בשווקים שבהם קיים לה אישור רגולטורי לפעילות. החברה עומדת בחמש השנים הקרובות למקד את מרבית פעילותה בשווקים עם היתר רגולטורי מוסדר להימורים באינטרנט.

איטליה וספרד היוו עבור 888 את מנועי הצמיחה המרכזיים. בתוצאות של החציון הראשון הציגו השווקים צמיחה של 40% ו-23% בהתאמה. לדברי אופנהיימר, 888 עתידה להיכנס בקרוב ל-3 מדינות נוספות, הראשונה בהן פורטוגל.

שיעורי המס הגבוהים בצרפת בשנים האחרונות הובילו את החברה להקטין מאוד את פעילותה בשוק הצרפתי. עוד בחרה החברה לצאת מפעילות באוסטרליה, צ'כיה, פולין וסלובניה. 

השוק המרכזי כיום של 888 הוא השוק הבריטי, שבמחצית הראשונה של 2017 היווה כ-39% מכלל הכנסותיה, שהסתכמו ב-270 מיליון דולר, כ-11% יותר מהתקופה המקבילה. עם זאת, החברה ספגה לאחרונה מכה קשה בשוק זאת לאחר שביקורת רגולטורית מקיפה הראתה כי היא לא חסמה חשבונות של מהמרים שביקשו להיחסם ובעקבות כך קיבלה קנס של 7.8 מיליון פאונד.

הרגולציה, שנמצאת בהליך החמרה בבריטניה, הובילה לכך שהכנסותיה של 888 מהשוק הבריטי ירדו ב-3% במחצית הראשונה של 2017. בעקבות כך, החלה החברה לרכז את פעילות השיווק שלה במדינות אחרות. 

כיום אחד ממנועי הצמיחה של החברה, לשיטת אופנהיימר, היא פעילות הספורט שנרכשה מבחוץ וגילגלה הכנסות של 34 מיליון דולר, לעומת כ-25 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2016. לדברי אופנהיימר, כיום מחזיקה 888 בפחות מ-1% משוק הימורי הספורט - שוק שחווה צמיחה משמעותית. בנוסף, החברה תוכל להגדיל את פעילותה בו באמצעות רכישה זולה של לקוחות חדשים.

את המחצית הראשונה של 2017 סגרה 888 עם הפסד צורם של 17 מיליון דולר בעקבות הפרשה גדולה של 50.8 מיליון דולר - שאותה נדרשה לבצע בעקבות מיסוי רטרואקטיבי בשל הכנסות מהימורים. 

מקור צמיחה נוסף של החברה עשוי דווקא להגיע מארצות הברית, שלפני מספר שנים אסרה את פעילות ההימורים. "ההחלטה האם לאשר פעילות הימורים באינטרנט נעשית כעת על ידי כל מדינה בנפרד. עד לאחרונה המצב היה די תקוע כשמעבר ל 3 מדינות דלאוור נוואדה וניו ג'רזי, אף מדינה לא העבירה חקיקה נוספת בתחום. מצב זה השתנה לפני כחודשיים, כאשר פנסילבניה הסדירה חקיקה המותירה הימורים מקוונים בשטחה. מעבר אליה הצעות חקיקה נמצאות על השולחן בניו יורק קליפורניה אילינוי ומשיגן. הנהלת 888 חוזה כי בתוך תקופה של 24 חודשים ניתן יהיה לראות השפעה של פתיחת הפעילות בפנסילבניה." ציינו באופנהיימר. 

לדברי אופנהיימר כיום מניית 888 מתומחרת במכפילי רווח של 23.3 לשנת 2017 ושל 18.1 לשנת 2018. בשנת 2017 צפויה 888 לייצר שיעורי צמיחה נמוכים מהממוצע הענפי, אך חשוב לציין כי ממוצע זה מושפע מהליכי מיזוג ומכירות בשוק שגורמים לצמיחה גובה מאוד ברווחי המתחרות. כאשר מתבוננים על שיעורי הצמיחה הצפויים בהכנסות ברווח של 888 בשנה הבאה, רואים רמה גבוה מהממוצע הענפי. מניית 888 מספקת תשואה דיבידנד גבוהה של מעל 5% כאשר דיווידנד החברה גדל בהתמדה בשנים האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker