אחרי נאום האוזר: ברשות ניירות ערך מזהירים מוסדיים מהשקעה במטבעות דיגיטליים

יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר שלח מכתב רשמי למנכ"ל הבורסה בת"א, איתי בן זאב, ובו קרא לו למנוע מסחר של חברות הפועלות בתחום המטבעות הדיגיטליים עד לחקיקה חדשה בנושא

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר רשות ניירות ערך היוצא, שמואל האוזר
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אחרי הנאום שבו הצהיר פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך, כי לא יאפשר לחברות שערכן מבוסס על ביטקוין להיסחר בבורסה - הוא מתחיל לנקוט בצעדים מעשיים. האוזר שלח היום (ג') מכתב רשמי למנכ"ל הבורסה בת"א, איתי בן זאב, ובו קרא לו למנוע מסחר של חברות הפועלות בתחום המטבעות הדיגיטליים עד לחקיקה חדשה בנושא.

במקביל, גורמים במחלקת ההשקעות של ני"ע החלו להזהיר גופים מוסדיים מפני הסיכון בהשקעה בחוזים עתידיים שקשורים למטבעות דיגיטליים, במסגרת השקעות שהם מבצעים בכספי ציבור (קרנות נאמנות).

בני"ע הבהירו כי הם לא אוסרים על השקעה במטבעות דיגיטליים, אך הבהירו כי יבדקו את אופן קבלת ההחלטות של ועדות ההשקעה שיחליטו להשקיע בתחום. בני"ע מודעים לכך שאינם יכולים לכפות את שיקול דעתם על המוסדיים בכל הנוגע לאופן ניהול ההשקעות, אך רמזו כי לא יראו בעין יפה הרפתקאות בכספי ציבור.

המכתב ששלח שמואל האוזר לאיתי בן זאב

האוזר קרא במכתבו למנכ"ל הבורסה לנקוט לאלתר מספר פעולות דחופות, בהן לאסור על כניסת חברות שערכן מבוסס על מטבעות דיגיטליים למדדי הבורסה בת"א. מלבד זאת הבהיר האוזר כי הוא מצפה מבן זאב לבלום את דרכן של חברות שפועלות בתחום להיכנס לבורסה בת"א - בין אם באמצעות הנפקה או בין אם כניסה למסחר בדלת האחורית, באמצעות הכנסת הפעילות לשלד של חברה קיימת.

האוזר אמר עוד כי הוועדה שמינתה רשות ניירות ערך לטפל בתחום צפויה לפרסם את מסקנותיה בנושא בקרוב, והמסקנות צפויות להוביל לחקיקה בכנסת שתסדיר את הנושא.

החברות של פייסבוק ומה מחפשת גוגל: איתן אבריאל על מפלצות האינטרנט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker