גיא ארז
גיא ארז

בודדים המקרים בהם משקיע זוכה לרכוש מניה של חברה בטרם הודעה משמעותית שלה. לאחר הודעה שכזו, עשוי שווי החברה לעלות או לרדת בחדות – ולהפוך את תזמון רכישת המניות למשמעותי במיוחד. ייתכן כי כך חשים הערב המשקיעים שרכשו לאחרונה את מניית פנטזי נטוורק .

החברה, שסגרה את פעילות הספורט הכושלת שלה בסוף חודש אוקטובר ומשמשת בפועל כשלד בורסאי, הודיעה אמש (א'), כי היא בוחנת את האפשרות של כניסה לתחום הבלוקצ'יין. לצורך כך, היא מינתה את רונן יוסטר, שכיהן כדירקטור בחברה, שישמש לה כיועץ ויעזור לה להגיע להחלטה מושכלת האם לבצע את שינוי הכיוון האסטרטגי – וכיצד.

שוויה של פנטזי נטוורק עמד על כ-8 מיליון שקל בלבד עד לאחרונה, בדומה לשווים של שלדים בורסאיים. עוד בטרם דיווחה החברה של בחינת המעבר לתחום הבלוקצ'יין, מניותיה זינקו ביותר מ-100% תוך ריכוז מחזורי מסחר חריגים. ביום חמישי לדוגמא, קפצה המניה ב-50% במחזור של 5.8 מיליון שקל, וגם אתמול (א') היא התחזקה בעוד 44%, במחזור של 8 מיליון שקל.

בתגובה לדיווח, מניות החברה טסות כעת ביותר מ-75%, ומייצגות לה שווי שוק של 44 מיליון שקל.

פנטזי נטוורק היא החברה השניה באחוזת בית שמדווחת על מעבר לתחום הבלוקצ'יין בתקופה האחרונה. קדמה לה חברת משאבי טבע , שייצגה שלד בורסאי בעל אזהרת רווח בדו"חות הכספיים, שביצעה את המהלך לפני כחודשיים. במקרה של משאבי טבע – הייתה זו החלטה ששיפרה משמעותית את שוויה הדל של החברה. היא נסחרת כיום לפי שווי שוק של כמיליארד שקל, יותר מהחברות אל על או קסטרו, לאחר שהציגה זינוק של אלפי אחוזים. במקרה של פנטזי נטוורק – העלייה המוקדמת במחיר המניה עשויה לעניין לא רק את המשקיעים, אלא גם את חוקרי הרשות לניירות ערך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker