בריינסווי מקיימת מו"מ להנפקת מניות ב-8 מיליון דולר

המניות החדשות יהוו כ-12% מסך מניות החברה ■ בין המשקיעים איתם מתקיים המו"מ: חברת הביטוח הפניקס והקרנות טריו ונוקד ■ לאחר פרסום הדו"חות האחרונים שהציגו קפיצה בהפסדים אמרו בכירים בבריינסווי כי אינם מודאגים ממצב המזומנים

גיא ארז
גיא ארז
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קסדה של חברת בריינסווי
קסדה לטיפול בדיכאון קליני של חברת בריינסוויצילום: בריינסוויי

הגידול בהפסדי בריינסווי הוביל אותה לגייס הון - תוך דילול אחזקות בעלי המניות הקיימים. מפתחת הקסדות הרפואיות מקיימת מו"מ מתקדם להנפקת מניות בהיקף של 8 מיליון דולר, לצורך הזרמת כספים לקופתה. קבוצת משקיעים, הכוללת את חברת הביטוח הפניקס, קרן טריו, קרן נוקד וקופות הגמל של IBI משתתפות במגעים, שיהווה כ-12% ממניות החברה. הנפקת המניות תתבצע במחיר הדומה למחיר השוק.

עם פרסום דו"חותיה הכספיים, התגאתה בריינסווי בשיא של הכנסותיה הרבעוניות – אך במקביל חל גם זינוק משמעותי בהפסדיה. הכנסות החברה הסתכמו ב-3 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2017, גידול של 27% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016, ושל 25% בהשוואה לרבעון הקודם. עם זאת, בריינסווי רשמה הפסד של 1.8 מיליון דולר, פי שלושה מההפסד ברבעון המקביל אשתקד.

לאחר פרסום דו"חותיה האחרונים, ציינו בכירים בחברה כי אינם מודאגים מיתרת המזומנים המדלדלת של החברה, לאחר הפסדים של 4.3 מיליון דולר מתחילת השנה. בקופת החברה נותרו, נכון לסוף הרבעון השלישי של השנה, כ-5.8 מיליון דולר, אך בבריינסווי הדגישו כי לאור השיפור בקצב שריפת המזומנים – מ-1.2 מיליון דולר ברבעון השני ל-700 אלף דולר ברבעון השלישי - יחד עם קבלת מסגרת אשראי של 6 מיליון דולר מבנק מזרחי – הם לא צופים בעיות נזילות או צורך בגיוס הון נוסף.

יעקב מיכלין
יעקב מיכלין

בריינסווי, המנוהלת על ידי יעקב מיכלין, הכריזה בתחילת השנה על שינוי אסטרטגי הכולל התמקדות במודל השכרת מוצריה במקום מכירתם. מדובר בפניית פרסה לאחר שהמודל שהוחל ב-2015-2013 ננטש לטובת מודל של מכירה על ידי המנכ"ל הקודם, גיא איזיקיאל.

מחיר מניית בריינסוויי לא השתנה באופן מהותי מאז פרסום דו"חותיה לפני פחות מחודש, אך בחצי השנה האחרונה נפל ב-17%, ושווי השוק של החברה מסתכם כעת ב-240 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker