אמדוקס תשקיע עד 350 מיליון דולר בבניית הקמפוס ברעננה

החברה תבנה את הקמפוס ב-5-4 השנים הקרובות על קרקע שאותה היא רוכשת מחברת טבע, בשיתוף עם קבוצת יוניון של ג'ורג' חורש

עמרי זרחוביץ'
מתחם אמדוקס ברעננה
מתחם אמדוקס ברעננהצילום: ריט 1

חברת אמדוקס תשקיע עד 350 מיליון דולר ב-5-4 שנים בהקמת הקמפוס החדש ברעננה – כך הודיעה החברה היום (ה'). החברה תשלים בקרוב את רכישת הקרקע מחברת טבע , ולצורך כך חתמה על הסכם לשותפות עם קבוצת יוניון, שבבעלות ג'ורג' חורש. יוניון עוסקת בפיתוח ותפעול נדל"ן, וכן ביבוא כלי רכב.

אמדוקס לא מסרה מה הסכום ששילמה לטבע בעבור הקרקע, שגודלה 45 דונם. טבע רכשה את הקרקע לפני כשנתיים תמורת 200 מיליון שקל. טבע תיכננה להקים שם קמפוס בעבורה, אך לאחר שנקלעה לקשיים פיננסיים, החליטה לוותר על הקמתו.

אמדוקס הסבירה כי היא "רואה בקמפוס העתידי הזדמנות לעיצוב התרבות הארגונית ולשיפור חווית עובדיה. הקמפוס החדש יספק סביבת עבודה מתקדמת ומיטבית הממלאת את צרכיהם של אמדוקס ישראל ועובדיה ותומכת בצמיחתה העתידית של החברה. אנחנו מאמינים כי לבניית הקמפוס החדש תהיה השפעה חיובית על הרווח המדולל למניה בטווח הארוך". לאמדוקס יש בישראל 4,700 עובדים, ובקופת המזומנים שלה יש סכום של כמיליארד דולר.

ההשקעה בקמפוס צפויה להיות ממומנת מהמזומן שיש בקופתה של אמדוקס. השקעה זו כוללת השקעה הונית של עד 100 מיליון דולר בשנת הכספים 2018. החברה צופה כי תזרים המזומנים החופשי ב-2018 יהיה כ-500 מיליון דולר, ש-100% ממנו מתכננת החברה להשיב לבעלי המניות על ידי המשך רכישה עצמית של מניות רגילות ותוכנית הדיבידנד במהלך השנה כולה. החברה עידכנה כי היא מתכננת להחזיר לבעלי המניות את רוב תזרים המזומנים החופשי בטווח הארוך.

עוה"ד יוסי כהן ועינת יצחק ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות' ייצגו את אמדוקס ועו"ד אמיר שוהם ייצג את יוניון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker