ההשקעות המומלצות ל-2018 של לאומי: 4 מניות זרות שכדאי לשלב בתיק

שמוליק קרפף, אנליסט מניות חו"ל של בנק לאומי, ממליץ על ארבע חברות, שלהערכתו כדאי לשלבן בתיקי ההשקעות - גם לאחר העליות החדות בשווקים ■ קרפף: "כל החברות הן יצרניות מזומן מרשימות, עוברות תהליך של ארגון מחדש, ולכולן יש הנהלות חזקות מאוד"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטה פייפאל בסן חוזה, קליפורניהצילום: בלומברג
ערן אזרן

עליות השערים שנמשכות מאז משבר 2008 העלו את תמחור המניות בשווקים, בעיקר בארה"ב, לרמות גבוהות במיוחד. התמחור הגבוה — שבא לידי ביטוי במכפילים הגבוהים בין רווחי החברות למחיר המניות — העלה משמעותית את רמת הסיכון, ומקשה כיום על המשקיעים לבחור במניות שעשויות לייצר ערך בשנים הבאות, שיפצו על רמת הסיכון הקיימת.

שמוליק קרפף, אנליסט מניות חו"ל במערך הייעוץ בהשקעות של בנק לאומי , ממליץ על ארבע מניות, שעשויות להערכתו להמשיך בעליות גם בתקופה הקרובה. "מדובר בחברות שפועלות במגוון רחב של ענפים. המשותף לכולן הוא שהן יצרניות מזומן מרשימות, עוברות תהליך של ארגון מחדש או התייעלות, ובכולן קיימת הנהלות חזקות מאוד", אמר קרפף.

1. פוטנציאל הצמיחה של פייפאל

המניה הראשונה המועדפת על קרפף היא זו של ענקית התשלומים פייפאל (PayPal). "אנחנו ממשיכים להעניק המלצת 'קנייה' לפייפאל בשל פוטנציאל הצמיחה המרשים הקיים בתחום התשלומים המקוונים בעולם, בשל יכולת ייצור המזומנים המרשימה של החברה, וכן בשל ההנהלה האיכותית של החברה", ציין קרפף.

שמוליק קרפף, אנליסט מניות חו"ל של בנק לאומיצילום: בנק לאומי

"להערכתנו, פייפאל פועלת באופן יוצא מהכלל — הן במישור העסקי (הגדלת מספר המשתמשים הפעילים, שיתופי פעולה עם מנפיקות כרטיסים ופתרונות תשלום חדשניים), והן במישור הפיננסי (ביצוע רכישה עצמית של מניות במקום חלוקת דיווידנד ושמירה על מאזן פיננסי שמרני). לראיה, הכנסות החברה צומחות בשיעור כמעט כפול מקצב הצמיחה של תחום המסחר המקוון בעולם", הוסיף קרפף.

פייפאל דיווחה תוצאות מצוינות לרבעון השלישי של 2017 בדו"ח הרבעוני הטוב ביותר מאז פיצולה מאי־ביי ב-2015. הכנסות החברה והרווח הנקי המתואם למניה (Non GAAP) גדלו ב-21% וב–31% בהתאמה ל-3.23 מיליארד דולר ו–46 סנט בהתאמה לעומת הרבעון המקביל. בכך, עקפה החברה את תחזיות האנליסטים להכנסות של 3.17 מיליארד דולר ורווח נקי למניה של 43 סנט בלבד.

לדברי קרפף, "הרבעון השלישי התאפיין בכמה שיתופי פעולה אסטרטגיים יוצאים מהכלל שביצעה פייפאל. למשל, שיתוף הפעולה עם סקייפ (Skype), המאפשר למנויי השירות להעביר כסף אחד לשני בקלות ובבטיחות באמצעות האפליקציה של סקייפ. בנוסף, הודיעה פייפאל על הרחבת שיתוף הפעולה הקיים עם חברת מאסטרקארד לקנדה, אירופה ואמריקה הלטינית.

"פייפאל צומחת גם בשורת ההכנסות וגם בתזרים המזומנים. ברבעון השלישי ייצרה החברה תזרים מזומנים מפעילות בסך מיליארד דולר ותזרים מזומנים חופשי בסך 841 מיליון דולר — עלייה של 36% ביחס לרבעון המקביל".

2. ההתייעלות של דנונה

המניה המומלצת השנייה לפי קרפף היא של יצרנית מוצרי החלב דנונה (Danone) — "לאור התמחור הנוח, פוטנציאל הגידול במכירות וההתייעלות המשמעותית בשנים הקרובות כתוצאה מרכישתה של Whitewave. דנונה היא אחת המניות עם יחס סיכוי־סיכון הטוב ביותר בענף כיום", אמר קרפף.

"ללא ספק, האירוע המשמעותי ביותר עבור דנונה במחצית השנה הראשונה של 2017 היה השלמת הרכישה של יצרנית תחליפי החלב, WhiteWave. למרות הצמיחה האנמית יחסית שהציגה החברה בשנתיים האחרונות, אנחנו צופים כי מגמה זו תיבלם, והצמיחה תואץ משמעותית במחצית השנייה של השנה. בפרט, אנחנו צופים כי דנונה תמשיך לרשום צמיחה דו־ספרתית נאה בשורת הרווח הנקי. למרות עלייה של 17% מתחילת שנה, דנונה עדיין נסחרת בדיסקאונט של כ–20% ביחס ליצרניות מזון אירופיות", הסביר קרפף.

הרבעון השלישי של דנוננה ב–2017 היה הטוב ביותר מאז הרבעון הראשון של 2015. הכנסות החברה הסתכמו ב–6.45 מיליארד יורו, עלייה של 16.6% ביחס לרבעון המקביל ב-2016. החברה הציגה צמיחה אורגנית של 4.7% במכירות, שנבעה בין היתר בשל העלאת מחירים. התוצאות הכספיות עקפו את ההערכות האנליסטים, שחזו צמיחה אורגנית של 3%. הנהלת החברה צופה צמיחה של יותר מ–12% בשורת הרווח הנקי למניה ב–2017.

"מבחינת פילוח עסקי, חטיבת המים וחטיבת מזון לתינוקות של דנונה הציגו צמיחה מרשימה של 7.6% ושל 17.8% בהתאמה ביחס לרבעון המקביל ב–2016, שהתבססו על צמיחה חזקה בסין. מנגד, חטיבת מוצרי החלב של החברה עדיין מדשדשת עם ירידה של 2.2% במכירות באירופה וירידה של 2.3% במכירות הבינלאומיות", הסביר קרפף.

3. הניסוי המוצלח של בריסטול מיירס

המניה השלישית ברשימה של קרפף היא זו של חברת הפארמה בריסטול מיירס (Bristol Myers) — "בשל צנרת התרופות המבטיחה, בשל התמחור הזול של המניה ביחס לעבר ובשל תשואת הדיווידנד הנאה".

הכנסותיה של בריסטול מיירס ברבעון השלישי של 2017 הסתכמו ב–5.3 מיליארד דולר — עלייה של 7% ביחס לרבעון המקביל ב–2016, מעל תחזיות האנליסטים. הרווח הנקי המתואם (Non GAAP) הסתכם ב–75 סנט למניה, נמוך ב–2 סנט מתחזיות האנליסטים. הנהלת החברה עידכנה כלפי מעלה את תחזיות הרווח למניה ל–2017.

"האירועים המרכזיים שהתרחשו ברבעון השלישי היו התוצאות המוצלחות של החברה בניסויים לטיפול במלנומה ולטיפול בסרטן כליות באמצעות התרופות Opdivo ו–Yervoy. בשני הניסויים, התוצאות הצביעו על שיפור בסיכויי השרידות של החולים. בפרט, הניסוי לטיפול בסרטן כליות אף הופסק מוקדם מהצפוי לאור המובהקות בשיעור הריפוי שהוא הציג", הדגיש קרפף.

"אחד הגורמים המרכזיים שהביאו לירידות השערים במניה בתחילת השנה היה כישלון הניסוי לטיפול בסוג מסוים של סרטן הריאות שהתרחש באוגוסט 2016, ותוצאותיו נודעו כמה חודשים אחר כך. מאז הודיעה החברה כי לא תבקש אישור מואץ מ–FDA לשילוב בין התרופות Opdivo ו–Yervoy לטיפול בכמה סוגים של סרטן. הדו"חות האחרונים מצביעים על כך שהחברה עדיין תחרותית מאוד בשוק, בין אם תקבל אישור FDA לשילוב האמור ובין אם לאו", הוסיף.

4. העלאת התחזית של Shell

המניה המומלצת הרביעית היא Royal Dutch Shell, חברת הנפט והגז המובילה באירופה, שלה העניק קרפף המלצת "קנייה חזקה" — בשל התמחור הזול ביחס למתחרות, המהלך האסטרטגי שאותו החברה מיישמת ותזרים המזומנים המרשים של החברה.

חברת הנפט והגז המובילה באירופהצילום: רויטרס

"אנו מעודדים מכך ש–Shell הצליחה ליישם את התוכנית האסטרטגית שלה בצורה כה מרשימה. אין לנו ספק כי Shell צפויה להפוך לחברה 'רזה' ויעילה יותר מכפי שהיתה בעשור האחרון. למעשה, Shell ייצרה תזרים מפעילות של 28.3 מיליארד דולר מתחילת 2017, בהשוואה לתזרים מפעילות של 23.5 מיליארד דולר שייצרה ענקית האנרגיה העולמית אקסון מוביל", אמר קרפף.

"Shell ערכה באחרונה כינוס משקיעים, וסיפקה עדכונים מעניינים. בין היתר, הנהלת החברה העלתה תחזיות לתזרים מזומנים חופשי (FCF) ל–25–30 מיליארד דולר בשנה מ–2020, בהנחת מחיר של 60 דולר לחבית נפט. בנוסף, הנהלת החברה עידכנה כי היעד למימוש נכסים בהיקף כולל של 30 מיליארד דולר עד ל–2018 הושלם כמעט במלואו; וכן הודיעה על תוכנית לרכישה עצמית של מניות (Buy back) בהיקף של 25 מיליארד דולר ב–2017–2020.

"כינוס המשקיעים המחיש לנו כי Shell מיישמת היטב את אסטרטגיית ההתייעלות שעליה הכריזה ההנהלה לפני כשנה. בפרט, Shell עומדת ביעדים של מימושי נכסים (לא נכסי ליבה) בשילוב עם שמירה קפדנית על מסגרת הוצאות. השילוב בין שני הדברים מוביל לפרת מזומנים אמיתית, שאף מתגמלת בנדיבות את בעלי מניותיה", סיכם קרפף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker